Dolegliwości


Badania profilaktyczne mężczyzn

Badania profilaktyczne mężczyzn

Okresowe badania powinien przechodzić praktycznie każdy z nas. Badane jest oczywiście ciśnienie tętnicze czy też sprawdza się ogólny stan zdrowia pacjenta. Badania takie pomagają na przykład w wykrywaniu niektórych groźnych chorób takich jak nowotwory czy też cukrzyca.


Choroby genetyczne i nie genetyczne

Choroby genetyczne i nie genetyczne

Jest wiele chorób, które mają podłoże genetyczne. Przykładem takiej choroby może być na przykład mukowiscydoza. Warto wiedzieć, że mukowiscydoza przyczyny, której mają podłoże genetyczne jest chorobą dotykająca głównie osobników rasy białej.


Dwujęzyczność, HIV i papierosy

Dwujęzyczność, HIV i papierosy

O ile w naszym kraju dzieci dwujęzyczne stanowią zdecydowaną mniejszość dzieci ogółem, to istnieją kraje, w których jest to jak najbardziej norma.


Zawał i dieta

Zawał i dieta

Choroby takie jak zawał serca mają dokładnie określone objawy, po których poznać można sam zawał albo też stan przedzawałowy. Jest to zdecydowanie istotne zwłaszcza wtedy gdy do zwału dochodzi nagle, bez pojawienia się uprzednich objawów.


Leczenie różnych chorób

Leczenie różnych chorób

Ludzie chorują na bardzo dużą liczbę chorób. Nie ma chyba osoby, który bo przynajmniej Ra w życiu na coś nie zachorowała. Co więcej z razem z rozwojem medycyny jesteśmy w stanie nie tylko coraz lepiej leczyć choroby, ale również potrafimy coraz więcej chorób i schorzeń opisać.


Rak płuc

Rak płuc

Nowotwór płuc jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów u palaczy. Jak się okazuje nie trzeba być wcale nałogowym palaczem, aby znacznie zwiększyć ryzyko zachorowania na ów nowotwór, oczywiście im większa jest liczba wypalanych papierosów tym też większe szanse na to że rak płuc leczenie się w końcu pojawi.


Oddawanie szpiku kostnego oraz objawy różnorodnych chorób

Oddawanie szpiku kostnego oraz objawy różnorodnych chorób

Dla dawcy oddanie szpiku kostnego jest mało kłopotliwym zabiegiem przeprowadzanym na ogół w znieczuleniu miejscowym. Oczywiście dopiero po przeprowadzeniu odpowiednich badań. Pacjenci, którzy oddają swoje komórki macierzyste w rakach zabiegu zwykle też nie musza być przez długi czas hospitalizowani, w pełni wystarczyć może zaledwie kilka dni, bowiem sam zabieg przypomina w znacznym stopniu transfuzję krwi.


Choroba alzheimera

Choroba alzheimera

Oprócz wieku, tym co znacznie podnosi ryzyko zachorowania na chorobę alzheimera jest tak zwana historia rodziny, czyli występowanie podobnych chorób u osób blisko spokrewnionych. Szacuje się, że wtedy ryzyko zachorowania na tą chorobę zwiększać może się nawet dwukrotnie.


Epilepsja oraz guzy

Epilepsja oraz guzy

Ostatnio w naszym poradniku medycznym opisywaliśmy domowy sposób na ból gardła, zgodnie z obietnicą przygotowaliśmy filmik, na którym prezentujemy w jaki sposób powinno przygotowywać się specjalne syropy na gardło, o których mowa była ostatnio.


Cukrzyca i dieta

Cukrzyca i dieta

Odpowiednia dieta przy cukrzycy jest zdecydowanie ważniejsza przy cukrzycy typu drugiego. Osoby cierpiące na cukrzycę typu pierwszego, pomimo tego, że także muszą przestrzegać odpowiedniej diety oraz oczywiście zażywać insulinę w odpowiednich dawkach, nie muszą aż tak bardzo uważać na poziom cukru w swojej krwi co daje im trochę większą swobodę przy wyborze potraw.