PoradnikJaki obóz młodzieżowy wybrać

Jaki obóz młodzieżowy wybrać

Obozy młodzieżowe, to coraz chętnie wybierana oferta spędzania wakacji oraz ferii zimowych. Z roku na rok ich liczba rośnie, a także poszerza się tematyka obozowa. Jak zatem wybrać te najwłaściwsze dla naszych dzieci?


Urządzamy przedpokój

Urządzamy przedpokój

Przedpokój to miejsce w mieszkaniu, do którego nasi goście trafiają zaraz po przekroczeniu progu. Dlatego tak ważne jest, aby urządzić go w odpowiedni sposób. Nie jest przesadą stwierdzenie, że jest to wizytówka naszego mieszkania.


W poszukiwaniu biura do wynajęcia

W poszukiwaniu biura do wynajęcia

Praktycznie każdy przedsiębiorca w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej zostaję przynajmniej raz zmuszony do przeniesienia się do nowego biura.


Rodzaje ubezpieczeń na życie

Rodzaje ubezpieczeń na życie

Systematycznie wzrasta liczba osób, które wykupują ubezpieczenie na życie. Wzrost zainteresowania tymi ubezpieczeniami przełożył się na szeroką ofertę ubezpieczycieli. Zakłady ubezpieczeń proponują dzisiaj różne opcje ubezpieczeń na życie. Jakie możliwości mamy do wyboru?Kwestie podatkowe a polisa na życie

Kwestie podatkowe a polisa na życie

Osoby, które kupiły polisę na życie z pewnością zadają sobie pytanie, czy w chwili wypłaty świadczenia będą musiały zapłacić podatku. Kwestie te są uregulowane przyjętą 26 lipca 1991 roku ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych.


Sposoby na szukanie magazynu na wynajem

Sposoby na szukanie magazynu na wynajem

Gdy rozwój firmy uświadomi nam, że konieczne jest znalezienie powierzchni magazynowych na wynajem, najważniejszym pytaniem okaże się z pewnością to, które będzie dotyczyć sposobu ich poszukiwania.


Jaką polisę na życie wybrać: ochronną czy inwestycyjną?

Jaką polisę na życie wybrać: ochronną czy inwestycyjną?

Najczęściej wykupowane polisy na życie zapewniają ochronę bliskim osobom po śmierci ubezpieczonego. Ale na rynku dostępne są dzisiaj także polisy, które umożliwiają inwestowanie pieniędzy i oszczędzanie. Pozwalają one na skuteczne zgromadzenie oszczędności na przyszłość. W związku z szerszą ofertą wiele osób planujących wykupienie polisy na życie zadaje sobie pytanie: jaki rodzaj polisy wybrać?


Polisa na życie: kogo wybrać jako osobę uposażoną?

Polisa na życie: kogo wybrać jako osobę uposażoną?

Osoby, które wykupują ubezpieczenie na życie, muszą wskazać tak zwaną osobę uposażoną. To osoba, której po śmierci osoby ubezpieczonej zakład ubezpieczeń wypłaci świadczenie. Jeżeli osoba uposażona nie zostanie wskazana, w chwili wypłaty świadczenia pojawią się problemy, niezbędne będzie przeprowadzenie postępowania spadkowego.