Zdrowie


Jak łagodzić podrażnienia skóry

Jak łagodzić podrażnienia skóry

Łuszczyca i AZS to dolegliwości skórne, które dotyczą zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Obydwie choroby mają podłoże autoimmunologiczne, dlatego też wymagają odpowiedniego leczenia. Ważnym czynnikiem są także preparaty kosmetyczne, w szczególności krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę, który delikatnie natłuszcza i nawilża zmienioną chorobowo skórę.


Walka z uczuciem głodu w czasie odchudzania

Walka z uczuciem głodu w czasie odchudzania

W czasie odchudzania się wiele osób doświadcza uczucia ciągłego głodu lub napadów głodu. Taki stan rzeczy potrafi zupełnie zmarnować wszystkie wysiłki w celu zmniejszenia masy ciała, ponieważ drastycznie obniża motywację, a do tego powoduje, że czasami dochodzi do oszukiwania w diecie.


Astma: opis, objawy i leczenie

Astma: opis, objawy i leczenie

Astma to przewlekła choroba układu oddechowego, która z roku na rok dotyka coraz większej ilości osób. Związana jest z nienaturalnym zwężaniem się oskrzeli, powodując duszności i inne problemy z oddychaniem.
Sport to zdrowie

Sport to zdrowie

W natłoku codziennych zdarzeń, w wirze pracy, zdarza się nam zaniedbywać zdrowie fizyczne. Świadome odżywianie, wybieranie korzystnych dla nas elementów odżywczych to jedno, jednak równie ważny jest ruch i ćwiczenia, najlepiej na świeżym powietrzu.


Objawy, mogące wskazywać na zaburzenia hormonalne

Objawy, mogące wskazywać na zaburzenia hormonalne

Dolegliwości i objawy, jakie czasami można u siebie zaobserwować, nieraz sygnalizują różne schorzenia. Nie powinno się ich bagatelizować. Oczywiście nie należy panikować i być hipochondrykiem, ale warto obserwować swój organizm.


Cukier ukryty w produktach

Cukier ukryty w produktach

Wiele mówi się w dzisiejszych czasach o tym, jak bardzo szkodliwy jest dla nas cukier. Lekarze i dietetycy przestrzegają przed tym, aby nie spożywać go w nadmiernych ilościach, ponieważ bardzo szkodzi on naszemu zdrowiu i może prowadzić do wielu poważnych chorób, a także do otyłości. Nie chodzi tylko o sam cukier, ale również o syrop […]


Właściwości czerwonej herbaty

Właściwości czerwonej herbaty

Na wstępnie przyjrzyjmy się procesowi produkcji czerwonej herbaty. Zaraz po zakończeniu zbioru, liście herbaty poddaje się krótkiemu procesowi fermentacji. Barwi on krawędzie liści na kolor czerwony, nie niszcząc ich. To właśnie dzięki fermentacji czerwona herbata po zaparzeniu posiada ten specyficzny „błotnisty” smak z lekko korzenną nutą.


Wspaniałe i zdrowe płatki owsiane

Wspaniałe i zdrowe płatki owsiane

Wielu dorosłym osobom płatki owsiane nie kojarzą się najlepiej. Kiedyś, podawano je bowiem gotowane na mleku z odrobiną cukru. Dla dzieci była to wątpliwa przekąska i nie zapamiętały jej zbyt dobrze. Płatki owsiane to produkt niedrogi i bardzo znany. Okazuje się jednak, że jest to również produkt wspaniały dla naszego zdrowia i niezwykle nam potrzebny. […]