Lekarz

Przeziębienie w ciąży

Ciąża nie jest oczywiście w żadnym razie czynnikiem wpływającym na możliwość częstszego przeziębienia się, aczkolwiek jeśli do tego już dojdzie to należy zastosować specjalne leki przeznaczone właśnie dla osób które są w ciąży. To co na katar w ciąży zastosować może już być nie lada problemem. Wiele spośród typowych leków jakie stosuje się w przypadku przeziębienia, w ciąży może być niewskazanych.

Może dotyczyć to nawet najpopularniejszych leków na przeziębienie tak więc nawet w tak błahej wydawać mogło by się sprawie zachodzi dosyć często konieczność skorzystania z pomocy specjalisty, który poradzi jakie leki na przeziębienie w ciąży można bezpiecznie stosować, a czego raczej powinno się w takim stanie unikać. Drobne problemy takie jak katar w ciąży, jeśli nie będą odpowiednio leczone mogą wpłynąć na nieprawidłowy rozwój dziecka.

Zapalenie gardła

LekarzZwykłe zapalenie gardła nie jest być może aż tak bardzo dla nienarodzonego jeszcze dziecka niebezpieczne, ale lepiej jest takiej sprawy w żadnym razie nie bagatelizować. Powinno pozwolić to na uniknięcie ewentualnych problemów. Zdecydowanie większym problemem mogą być chore zatoki. Do ich leczenia normalnie stosowane mogą być różnego typu antybiotyki, niemiej nie zawsze jest to najlepszy pomysł. Czasem lepsze efekty przynosić mogą inhalacje o ile lekarz nie stwierdzi że ciąża nie jest czynnikiem wykluczającym przeprowadzenie takiego zabiegu w przypadku konkretnej osoby. Można też odłożyć leczenie zatok do momentu narodzin dziecka, taką decyzję lepiej jednak jest skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę.

Leki przeciwbóloweOczyszczanie zatok

Jeśli nie stwierdzi on przeciwwskazań a zapalenie zatok przynosowych nie jest mocno dokuczliwe to faktycznie zabiegi takie jak na przykład oczyszczanie zatok nosowych można przeprowadzić dopiero po narodzinach dziecka. Kolejnym problemem jaki może się przytrafić jest przewlekłe zapalenie migdałków. Zapalenie migdałków także leczy się podając antybiotyki. Nie zawsze jednak jest to możliwe w przypadku ciąży. Czasem więc może zostać podjęta decyzja o tym, aby migdałki po prostu usunąć.

Przeczytaj również:

Leave a Reply