Leki

Alergia i astma

Obie te choroby już dawno zaczęto określać mianem chorób cywilizacyjnych. Zdaniem wielu naukowców pojawienie się różnych typów alergii u tak wielu osób na całym świecie może być wręcz wynikiem mieszkania w nazbyt sterylnych warunkach, co powoduje, że w przyszłości rozwijać może się alergia. Pojawić może się ona w każdym wieku, a alergenem może być dosłownie wszystko. To jak leczyć alergie uzależnione jest w dużej mierze od rodzaju alergii.

W przypadku wielu osób po prostu należy unikać alergenów o ile będzie to możliwe. Jeśli alergenem jest w konkretnym przypadku sierść lub pyłki to jeszcze możliwe jest ich unikanie. Warto znać kalendarz pylenia, oraz w razie wystąpienia objawów mieć przy sobie odpowiednie lekarstwa, które takie właśnie objawy mogą załagodzić.

Inne objawy

LekiU każdego alergia objawy mogą wyglądać zupełnie inaczej nawet jeśli jest to dokładnie taki sam typ alergii. Typowe objawy to na przykład katar, łzawienie z oczy czy często kichanie, aczkolwiek nie zawsze musza one występować. Częstym objawem wielu alergii może być też po prostu zaczerwienienie skóry czy też jej częste swędzenie. Niezmiernie uciążliwa dla osób chorych może być alergia na roztocza. Jak wiadomo roztocza są praktycznie wszędzie i nie sposób jest uch uniknąć, ale możliwe jest na szczęście zastosowanie specjalnych odkurzaczy wodnych które pozwalają usunąć roztocza z mebli czy dywanów. Jeśli chodzi jednak o pościel, w której roztocza gnieżdżą się najczęściej to konieczne może być zastosowanie zupełnie innych metod takich jak na przykład pranie próżniowe, które pozwala pozbyć się dużej liczby roztoczy.

Astma

AlergiaInną choroba cywilizacyjną jest astma. Jeśli ktoś zaobserwuje u siebie problemy z oddychaniem, czy też duszności to mogą być to objawy astmy. W związku z tym konieczne jest zgłoszenie się do lekarza, który na postawie specjalnych badań wydolnościowych płuc pozwoli sprawdzić czy jest to astma czy też nie. Na szczęście dla chorych nowoczesne leki pozwalają na znaczną poprawę jakości życia astmatyków. Mogą oni nawet zawodowo uprawiać różnego rodzaju sporty wyczynowe, co jest niewątpliwym sukcesem współczesnej medycyny.

Przeczytaj również:

Leave a Reply