Alergie

Alergie

Alergie pokarmowe czy też nietolerancja niektórych produktów mogą pojawić się u dzieci, które zaczynają jeść inny pokarm niż pokarm naturalny. Takie alergie to niestety dosyć często spotykane choroby, nawet wtedy gdy dziecko otrzymuje głównie zdrowe jedzenie. Dosyć często pojawia się na przykład alergia na mleko objawy. O ile w dorosłym życiu takie alergie czy nietolerancje pokarmowe nie są już tak bardzo częste to już w przypadku młodszych dzieci, niestety ale mają prawo się one pojawić.

Alergia u najmłodszych

Alergie Co więcej to od tego w jaki sposób rodzice podejdą do takiej alergii u maluszka, może zdecydować o tym czy w przyszłości także się ona pojawi. Pierwsze objawy chorób takich jak alergia na mleko to oczywiście problemy trawienne. Może być to rozwolnienie lub wymioty, ale też występowanie śluzu w stolcu. Inne objawy to chociażby wysypka, czasem także zaczerwienienie skóry dziecka lub nawet gorączka. Na podstawie takich objawów lekarz może zdiagnozować alergię pokarmową. Właśnie mleko jest jednym z częściej występujących u dzieci alergenów, aczkolwiek nie jest to alergen jedyny. Bardzo prawdopodobne jest także wystąpienie alergii pokarmowej na gluten, co także przytrafia się w przypadku zarówno dzieci jak i już dorosłych. Sposobem leczenia jest po prostu wyeliminowanie określonego pokarmu z diety dziecka.

Dieta niemowlaka

Oczywiście nie na stałe. Układ pokarmowy młodego człowieka rozwija się przez cały czas, dlatego też już po parku miesiącach można spróbować podać dziecku pokarmy, których przedtem nie tolerowało. Alergie takie jak alergia na kota czy alergia na kurz mogą już nie ustąpić, ale alergie pokarmowe na skutek zmian zachodzących w układzie pokarmowym dziecka jak najbardziej mogą po prostu minąć. Okres, na jaki powinno się odstawić taki pokarm także wyznacza lekarz kierując się intensywnością objawów, oraz oczywiście wiekiem dziecka. Po okresie tym, alergia nawet jeśli wystąpi, to bardzo prawdopodobne będzie, że będzie też zdecydowanie mniej intensywna niż wcześniej. Nie mniej ważne jest zdrowie intymne, higiena pozwala unikać wielu kłopotliwych dolegliwości także i w tym zakresie.

Przeczytaj również:

Leave a Reply