pokrojona pizza

Apetyt na Zieloną Górę

Nie znosisz nudy? Lubisz poznawać urocze miejsca w Polsce. Koniecznie musisz odwiedzić Zieloną Górę. Zielona Góra to miasteczko położone w zachodniej Polsce. Jest największym miastem województwa lubuskiego. Co czyni Zielona Górę wyjątkową?

Wał Zielonogórski

Wał Zielonogórski jest w dużej części zalesiony. To świetne miejsce na weekendowe wypady dla ludzi lubiących aktywnie spędzać czas. Wał Zielonogórski na przełomie lat 2009- 2010 stał się krainą Nordic Walking. Turyści mogą zetknąć się tutaj z naturą oraz zaczerpnąć świeżego powietrza, chodząc wyznaczonymi trasami. Łączna długość szlaków do Nordic Walking to około 350 kilometrów. Po całodniowej wędrówce ma się już tylko ochotę na porządny posiłek, który będzie idealnym uhonorowaniem dnia np. na pizzę. Jak wszędzie, można ją zjeść nie tylko w pizzerii. Wrzucając w wyszukiwarkę hasło „pizza Zielona Góra”, znajdziemy pizzerię w pobliżu, która dostarczy nam pizzę w miejsce noclegu. Czekając na dostawę pizzy, można odpocząć, ciesząc wzrok naturą. Zielona Góra jest bowiem znana z terenów zielonych. Otaczają ją lasy, których powierzchnia na terenie miasta wynosi aż 50 %.

Winobranie w Zielonej Górze

Dni Zielonej Góry zaczynają się w pierwszej połowie września i trwają dziewięć dni. Podczas Winobrania organizowane są liczne imprezy, koncerty oraz jarmark winobraniowy, na którym są przedstawiane regionalne produkty. Najważniejszym z nich jest oczywiście lubuskie wino. Pizza w Zielonej Górze z regionalnym trunkiem to znakomite połączenie. Nie tylko Włosi wiedzą, co jest dobre. Święto wina to czas zabawy dla mieszkańców Zielonej Góry. W tym czasie do miasta ściągają również turyści z innych regionów. Korowód kroczący przez główną ulicę miasta z Bachusem (królem winobrania) na przodzie to wydarzenie dla koneserów dobrych win. Na platformach prezentowane są winnice, do których w dni Święta Wina organizowane są wycieczki. Podczas pochodu winiarze częstują wszystkich swoimi wybornymi winami.

Zielona Góra miasteczkiem studenckim

W Zielonej Górze studiuje około dziesięć tysięcy osób. Studenci spotykają się na imprezach muzycznych oraz w klubach. Zielona Góra znana jest z Dni Kultury Studenckiej tzw. Bachanalia, organizowanych co roku w maju. W tym czasie Zielona Góra staje się pełna młodych ludzi. Bawią się oni na licznych imprezach muzycznych, kulturalnych oraz sportowych, a gdy najdzie ich głód, ratuje ich pokarm studentów- pizza, której w Zielonej Górze nie brakuje.

Warto poznać Zielona Górę. Jest ona wspaniała zarówno w czasie Winobrania, Bachanaliów, jak i w zwykłe, weekendowe dni, gdy najdzie nas ochota na zobaczenie czegoś nowego.

Przeczytaj również:

Leave a Reply