Atopowe zapalenie skóry - problem niemowlaków

Atopowe zapalenie skóry – problem niemowlaków

Skóra dziecka należy do tych części ciała, które są bardzo wrażliwe. Niekiedy mówi się, że skóra gładka jak u niemowlaka, ale tak naprawdę jest często zupełnie inaczej.

Teoretycznie skóra dziecka jest bardzo miła, gładka, ale w rzeczywistości niezwykle delikatna i tym samym narażona na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Jeśli chcemy dziecko przed takimi problemami chronić powinniśmy sięgnąć po dobre jakościowo preparaty. Wśród tych często pojawiających się problemów będzie między innymi AZS u niemowląt.

Atopowe Zapalenie Skóry

Na tą chwilę nie mamy jednoznacznego określenia co będzie decydować o powstaniu atopowego zapalenia skóry. Są teorię, według których ten problem może powstawać nawet przez nadmierną higienę. Niektórzy uważają, że AZS będzie problemem dziedzicznym i to starają się badacze podkreślać w swoich pracach naukowych. Oczywiście te kwestie należy brać pod uwagę, ale co najgorsze dla wielu osób to fakt, że nie ma na ten problem lekarstwa. W rzeczywistości jednym rozwiązaniem będzie pielęgnacja skóry, która zagwarantuje nam nieco zminimalizowanie przykrych odczuć.

Objawy Atopowego Zapalenia Skóry

Jeśli chodzi o Atopowe Zapalenie Skóry to bez wątpienia pojawiające się objawy są tutaj najgorsze. Skóra staje się zaczerwieniona i mocno narażona na wszelkiego rodzaju bodźce. Można się liczyć z tym, że będzie się pojawiał świąd i ból, gdy będzie się skóry dotykać. Dlatego konieczne będzie poszukiwanie rozwiązań tego problemu. Jeśli chodzi o azs u niemowląt jest to problem dość często spotykany. W takiej sytuacji najważniejsze będzie włącznie odpowiedniej pielęgnacji dla skóry. Jeśli będziemy w stanie o to zadbać to bez wątpienia uda nam się uniknąć wzmocnienia przykrych objawów.

Problem atopowego zapalenia skóry to również kwestia wyraźnie powiązana z problemami z suchą skórą. Dlatego wydaje się, że trzeba w tej sytuacji unikać tych czynników, które mogą powodować wysuszenie skóry (więcej tutaj). Musimy uważać na zbyt długie przebywanie w wodzie, która będzie chlorowana. Powinniśmy dbać o skórę poprzez jej regularne natłuszczanie. W ten sposób uda się skutecznie zadbać o skórę i zminimalizuje się problemy z podrażnieniami.

Przeczytaj również:

Leave a Reply