Badania profilaktyczne mężczyzn

Badania profilaktyczne mężczyzn

Okresowe badania powinien przechodzić praktycznie każdy z nas. Badane jest oczywiście ciśnienie tętnicze czy też sprawdza się ogólny stan zdrowia pacjenta. Badania takie pomagają na przykład w wykrywaniu niektórych groźnych chorób takich jak nowotwory czy też cukrzyca.

Wczesne stosowanie się do zasad, czyli odpowiednio dobrana dieta indeks glikemiczny w oparciu właśnie o indeks glikemiczny produktów to o wiele mniejsze ryzyko występowania późniejszych powikłań po cukrzycy. Mężczyźni powinni pamiętać też o przechodzeniu specjalnych profilaktycznych badań okresowych.

Badania okresowe

Badania profilaktyczne mężczyzn W pewnym wieku zaleca się robić je przynajmniej raz w roku, oraz zawsze, niezależnie już od wieku, wtedy kiedy coś złego zaczyna się dziać z prostatą. W ramach takich badań profilaktycznych, jeśli są to badania ogólne także możliwe jest aby zmierzyć ciśnienie krwi, ale najważniejszym badaniem jest oczywiście badanie prostaty, które badania profilaktyczne dla mężczyzn powinny obejmować. Na samym początku badania pacjent powinien wypełnić specjalny kwestionariusz, w którym można zgłosić swoje ewentualne problemy zdrowotne, które miały miejsce wcześniej, może to zdecydować o przebiegu dalszego badania. Ogólnie rzecz biorąc badania profilaktyczne mężczyzn nie ograniczają się to tak nie lubianego przez mężczyzn badania gruczołu krokowego przez odbyt, ale prowadzi się także inne badania w tym oczywiście badania moczu, o ile zajdzie taka konieczność.

Badanie moczu

Oprócz zwykłego badania moczu, które przeprowadzone może być także w ramach innego rodzaju badań, prowadzi się także oczywiście badanie przepływu moczu. Polega ono na tym, że pacjent oddaje mocz do specjalnie przygotowanego urządzenia. Mierzy się w ten sposób czy strumień moczu jest prawidłowy. Nie rzadko problemy z prostatą objawiają się właśnie trudnościami z oddawaniem moczu w normalny sposób, z czego pacjenci powinni zdawać sobie także sprawę. Jeśli nie ma u pacjenta dokuczliwych objawów, a wstępne badanie nie wykaże niczego niepokojącego to dodatkowe badania mogą ni być już wtedy po prostu przeprowadzane.

Przeczytaj również:

Leave a Reply