Leki na prostatę

Badania prostaty i pobieranie szpiku kostnego

Badania prostaty rozpoczynają się od odpowiedniego przeprowadzenia badań ogólnych, wykonywanych zwykle podobnie do tego, co ma miejsce w przypadku normalnej wizyty u lekarza specjalisty. Mianowicie jest to badanie ogólne polegające na badaniu stetoskopem, dopiero po ten stosuje się pomiar ciśnienia krwi oraz oczywiście następuje przygotowanie do przeprowadzenia samego badania prostaty, oczywiście przez odbyt.

W tym przypadku to właśnie prostata badania jest tym czego najbardziej obawiają się pacjenci. Badanie nie jest bolesne, poza niektórymi przypadkami kiedy pacjenci cierpią na poważne schorzenia samej prostaty czy też odbytu. Oprócz badania prostaty wstępnie wykonuje się także ogólne badanie narządów płciowych.

Podobne objawy

LekarzBadanie takie wykonywane jest także ze względu na to, że na przykład zwężenia napletka mogą dawać podobne objawy do tych, które pojawiają się przy poważnych problemach z prostatą. Przed badaniem należy zgłosić lekarzowi ewentualne problemy zdrowotne, w ty choroby i dolegliwości takie jak na przykład hemoroidy. Ich obecność może badanie prostaty przez odbyt trochę utrudnić, oraz zwiększać odczuwany przez pacjenta dyskomfort. W normalnych warunkach badanie to nie jest bolesne, i nie trwa też długo. Przeważnie zaledwie kilka sekund. Lekarz do badania stosuje oczywiście specjalny żel który ułatwia przeprowadzenie całego badania. W wielu przypadkach badanie prostaty jest badaniem wystarczającym do tego aby stwierdzić ewentualne problemy z prostatą oraz oczywiście odpowiednio im zaradzić.

Badanie brzucha

LekarzDodatkowo przeprowadzane jest badanie brzucha mające na celu określenie tego czy z pęcherzem moczowym wszystko jest oczywiście w porządku. Możliwe jest także przeprowadzenie badania USG, które może dać dokładniejszą odpowiedź odnośnie stanu zdrowia chorej osoby. W przypadku gdy dawca szpiku kostnego zainteresowany jest oddaniem szpiku kostnego to pierwsze badania przeprowadza oczywiście samodzielnie. Jeszcze przed oddaniem szpiku kostnego wskazana są badania mające na celu określenie tego czy nie ma przeciwwskazań odnośnie tego aby zastosowane było znieczulenie ogólne oraz czy ochotnik oddający szpik kostny nie jest osobą chorą, co może być przecież dla biorcy niebezpieczne. Ponadto narkoza ogólna stosowana jest także i w przypadku osoby która ma być biorca szpiku kostnego.

Przeczytaj również:

Leave a Reply