Choroba alzheimera oraz badania a HIV

Choroba alzheimera oraz badania a HIV

Nie bez przyczyny alzheimer choroba jest określana jako jedna z chorób wieku starczego. Ryzyko zachorowania na nią rośnie wraz z wiekiem, taką magiczną granicą jest można by rzec wiek 65 lat, kiedy to ryzyko zachorowania zaczyna systematycznie wzrastać. Jak obliczono alzheimer leczenie wystąpić może już u 50 procent osób po 85 roku życia, takie w każdym razie jest prawdopodobieństwo zachorowania, czyli jak by nie patrzeć jest ono dosyć wysokie. Nie tylko wiek jest jedynym czynnikiem odpowiedzialnym za możliwość wystąpienia tak groźnej choroby.

Przyczyna zachorowań na aids

Choroba alzheimera oraz badania a HIVTak jak podejrzewano od lat ma ona także uwarunkowania genetyczne, co w ostatnim czasie udało się nawet udowodnić. Mianowicie naukowcy wykryli gen, który może znacznie zwiększać ryzyko zachorowania na tą chorobę. Pomimo tego, że gen ten występuje tylko u kilku, do kilkunastu procent chorych to, jest to jedna z pierwszych, dokładnie udowodnionych przyczyn dlaczego choroba alzheimera może się u niektórych pojawić, a u innych oczywiście nie. Występowanie tego genu nie jest bynajmniej równoznaczne z zachorowaniem na tą chorobą, ale dosyć przykrą wiadomością dla chorych może być to, że znacznie zwiększa to niestety ryzyko zachorowania. Tak samo jak przy wielu innych chorobach czasem stosuje się tak zwane ból gardła domowe sposoby, które mają jakoby zapobiegać rozwojowi choroby. W tym przypadku nie są one skuteczne, ale w ramach profilaktyki zastosowana może być odpowiednia dieta, dzięki której możliwe jest zmniejszenie ryzyka zachorowania, przynajmniej do pewnego stopnia.

Badania profilaktyczne

Wskazane są także badania profilaktyczne, które mogą być wykonane przy okazji typowych badań takich jak badanie brzucha. Ważne są także odpowiedniego rodzaju badania przesiewowe, pomagające w wykrywaniu groźnych, dosyć często śmiertelnych chorób. Przykładem są oczywiście badanie na HIV. Odpowiednie programy profilaktyczne umożliwiają osobom, które podejrzewają u siebie zakażenie tym groźnym wirusem, przeprowadzenie badań. Osoby takie uzyskują także odpowiednie informacje na temat tego kiedy powinny poddać się badaniu.

Przeczytaj również:

Leave a Reply