Choroba alzheimera

Choroba alzheimera

Oprócz wieku, tym co znacznie podnosi ryzyko zachorowania na chorobę alzheimera jest tak zwana historia rodziny, czyli występowanie podobnych chorób u osób blisko spokrewnionych. Szacuje się, że wtedy ryzyko zachorowania na tą chorobę zwiększać może się nawet dwukrotnie. Pierwsze objawy, które występują przy chorobach takich jak choroba alzheimera leczenie to problemy z pamięcią. Jest to zarówno pamięć krótkotrwała jak też zapominanie mających miejsce jakiś czas temu zdarzeń.

Jak postępuje alzheimer

Choroba alzheimera Chory może na przykład zapomnieć po co wyszedł z domu, o ważnym spotkaniu i tak dalej. Poza tym choroba alzheimera przyczyny powoduje problemy z normalną oceną sytuacji, oraz abstrakcyjnym myśleniem. Takie objawy to na przykład podejmowanie dziwnych decyzji, czy też niewłaściwa ocena tak banalnych zjawisk jak na przykład pogoda, osoby chore stosować mogą bardzo ciepłe ubranie, podczas gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury i tak dalej. Dodatkowo choroba alzheimera objawy znacznie utrudnia wykonywanie codziennych czynności, podejmowanie prostych decyzji czy w końcu orientacji w miejscu, a nawet czasie. Chorzy mogą nie zdawać sobie sprawy z tego jaka jest pora dnia. Z biegiem czasu choroba mukowiscydoza oczywiście postępuje dlatego też warto podjąć odpowiednie działania mające na celu jej szybkie wyleczenie.

Przyczyny zachorowań

W pewnych warunkach może być to także choroba zawodowa. Co prawda nie udowodniono jeszcze ponad wszelaką wątpliwość jakoby choroba zwyrodnieniowa wiązała się z konkretnym zawodem, ale już dziś wiadomo że urazy głowy, czy też ciągłe wykonywanie mało angażujących umysł czynności mogą być jedną z przyczyn choroby. Chorzy wymagają nie rzadko stałej opieki, oraz odpowiedniego leczenia. Bardzo rzadko udaje się poprawić ich stan, ale można zatrzymać dalszy rozwój choroby, co sporej części chorych umożliwiać może w pełni normalne funkcjonowanie, pod warunkiem oczywiście tego, że będą oni regularnie zażywać przepisane im przez lekarza leki. Także dieta może mieć wpływ na rozwój choroby. Niektóre artykuły spożywcze, jak na przykład orzechy czy migdały mogą zmniejszać ryzyko zachorowania.

Przeczytaj również:

Leave a Reply