Noworodek

Choroby dzieci i noworodków

Już noworodki mogą mieć problemy z prawidłowym ciśnieniem tętniczym krwi. Oczywiście nie jest ono powodowane tak jak u dorosłych złym cholesterolem czy nieodpowiednią dietą. Jeśli już to podejrzewać należy iż problem ten leży bardziej po stronie serca, aczkolwiek też nie zawsze.

W tym przypadku nadciśnienie tętnicze objawy nie są łatwe do rozpoznania, w zasadzie nie ma zwykle praktycznie żadnych objawów, aczkolwiek badanie ciśnienia krwi jest jednym z częściej przeprowadzanych u noworodków badań. To ogólne badanie pozwala w sporym stopniu określić prawidłowe ciśnienie krwi oraz wykryć ewentualne nadciśnienie tętnicze dieta.

Rzadki problem

NoworodekNa całe szczęście problem ten nie występuje u dzieci nazbyt często. Jest on z wielu powodów dosyć niebezpieczny w przeciwieństwie do kolejnej omawianej choroby, która tym razem dotyczy tylko noworodków, przeważnie oczywiście niedługo po urodzinach. Jest to choroba żółtaczka u noworodka, występująca u wielu dzieci, u większości objawy choroby są jednakże na całe szczęście dla dzieci dosyć łagodne, a choroba nie wymaga nawet interwencji lekarskiej, minąć może już po paru dniach. Bardzo rzadko zdarza się, aby żółtaczka u noworodków była uciążliwą chorobą, chociaż u stosunkowo niedużej części dzieci wskazane jest podjęcie dodatkowego leczenia gdy problem nie mija samoistnie po pewnym czasie.

Odstawienie pokarmu

NoworodekMetody leczenia uzależnione są oczywiście od tego co dokładnie problem ten powoduje. Większości dzieci pomaga odstawienie na pewien czas naturalnego pokarmu, ale nie jest to oczywiście jedyny sposób leczenia. Noworodki także cierpieć mogą z powodu alergii czy nietolerancji pewnych pokarmów. O ile problemy z trawieniem niektórych posiłków mogą minąć wraz z wiekiem to alergia na ogół oczywiście pozostaje. Wczesne badania alergiczne powalają dokładnie określić na co dziecko jest uczulone oraz w jakim stopniu. Co więcej testy na alergię mogą być wykonywane profilaktycznie w celu określenia czy dziecko nie jest uczulone, robi się tak zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci szczególnie narażone ryzykiem zachorowania na alergię.

Przeczytaj również:

Leave a Reply