Choroby genetyczne i nie genetyczne

Choroby genetyczne i nie genetyczne

Jest wiele chorób, które mają podłoże genetyczne. Przykładem takiej choroby może być na przykład mukowiscydoza. Warto wiedzieć, że mukowiscydoza przyczyny, której mają podłoże genetyczne jest chorobą dotykająca głównie osobników rasy białej. Polega ona na tym, że odpowiedni gen źle koduje jedno z białek, które koduje, które jest odpowiedzialne za transport jonów sodowych oraz chlorkowych w organizmie i w związku z tym występuje wiele powikłań. Jednak oprócz chorób genetycznych istnieją również choroby, które mają swoje przyczyny nie mające podłoża genetycznego.

Nieprzyjemny zapach z ust

Choroby genetyczne i nie genetyczneJedną z takich chorób jest nieprzyjemny zapach z ust zwany inaczej halitową (mówimy tutaj o przewlekłym brzydkim zapachu z ust). Przyczyn dlaczego niektórzy mają nieświeży oddech może być wiele. Może to być spowodowane na przykład jakimiś chorobami związanymi z żołądkiem lub też wątrobą. Jednak jeżeli chodzi o nieświeży oddech przyczyny jego bardzo często jest ustalić. Nie da się ukryć iż nieświeży oddech leczenie jest problemem wielu ludzi w dzisiejszych czasach i przez mają takie osoby bardzo wiele kompleksów oraz ogólnie niskie poczucie wartości i tym podobne. Warto zwrócić uwagę na to iż nieprzyjemny zapach z ust nie jest tak do końca chorobą lecz raczej objawem różnych innych schorzeń jednak występuje na tyle często iż bardzo wiele osób uważa go za oddzielną chorobę.

Krępujące choroby

Może to być spowodowane tym, że jest to przypadłość niezwykle krępująca oraz niezbyt przyjemna i to nie tylko dla osoby chorej ale również dla osób mających z chorym codzienny kontakt. Nie trudno się domyślić iż taka przypadłość znacznie utrudnia bardzo często kontakty z innymi ludźmi. Inna chorobą, cod której już nikt nie będzie miał wątpliwości iż jest to naprawdę choroba, są bez wątpienia wszystkie nowotwory. Rodzajów nowotwór jest bardzo wiele. Przykładowo mamy nowotwory jelita grubego, nowotwór piersi dotykający kobiety oraz nowotwór macicy również dotykający kobiety. Oczywiście rodzajów nowotworów jest bardzo dużo. Spora ich część jest uleczalna, o ile się oczywiście je odpowiednio wcześnie wykryje.

Przeczytaj również:

Leave a Reply