Choroby intymne i wstyd przed wizytą u lekarza

Choroby intymne i wstyd przed wizytą u lekarza

Tym co w wielu chorobach wenerycznych nadal jest wyjątkowo groźne to, to, że sporo pacjentów nadal wstydzi się udać do lekarza. Problem ten jest na tyle poważny, że rozważane są odpowiednie kampanie społeczno informacyjne, tak jak miało to miejsce w przypadku kampanii w sprawie odpowiedniej edukacji mężczyzn odnośnie koniecznych badań profilaktycznych. Kobiety są pod tym względem zdecydowanie bardziej świadome, zresztą nie tylko wszak ciąża poród jest powodem do regularnych wizyt u lekarza ginekologa. U mężczyzn problemem ten może być o wiele poważniejszy.

Choroby intymne mężczyzn

Choroby intymne i wstyd przed wizytą u lekarza Na niektóre z chorób wenerycznych panowie mają mniejsze szanse na zachorowanie. Jedną z takich chorób jest nawet HIV, który częściej przenosi się tą drogą w przypadku kobiet, ale istnieją też i takie choroby gdzie nie ma rozróżnienia na choroby intymne mężczyzn oraz choroby intymne kobiet. Jedną z takich chorób jest na przykład rzeżączka. Nie brakuje przypadków pacjentów, którzy do lekarza zgłaszali się wyjątkowo późno, kiedy objawy tej choroby były już w dosyć zaawansowanym stopniu widoczne. Najbardziej dokuczliwym z takowych objawów jest w przypadku rzeżączki oczywiście ból. Pacjenci powinni zgłaszać się jednak już w początkowym stadium choroby, kiedy to o silnym bólu nie ma jeszcze mowy, ale pojawiają się niepokojące wycieki czy też swędzenie lub innego rodzaju nieprzyjemne odczucia w tych miejscach.

Przygodne kontakty seksualne

U mężczyzn w przypadku rzeżączki pojawia się zwykle dosyć nieprzyjemny wyciek z cewki moczowej. Nie jest to oczywiście jedyna choroba która zagraża osobom podejmującym przygodne kontakty seksualne, ale takie właśnie choroby intymne rozprzestrzeniać mogą się dosyć szybko, nie tylko na drodze zwykłych kontaktów seksualnych, ale także i przy seksie oralnym, który pod względem zagrożenia chorobami wenerycznymi uważany jest za stosunkowo bezpieczny, co może być bardzo błędnym założeniem, choroby weneryczne mogą się rozprzestrzeniać także i tą drogą, oczywiście jeśli nie stosuje się zabezpieczenia. Bardzo groźne bywają także i choroby nowotworowe.

Przeczytaj również:

Leave a Reply