Co to jest kredyt na dowolny cel?

Co to jest kredyt na dowolny cel?

Bardzo często zawierając z bankiem umowę kredytową koniecznie trzeba określić cel, na który zostaną wydane pieniądze z kredytu. Nie wszystkim kredytobiorcom to odpowiada. Nie muszą one jednak rezygnować z kredytu. W ofercie banków jest kredyt gotówkowy. W przypadku tego kredytu banku nie interesuje, na co kredytobiorca wyda pieniądze. Tylko od niego zależy, czy spłaci nimi dawny dług, wyjedzie na zagraniczną wycieczkę czy wyremontuje mieszkanie.

Jak dostać kredyt na dowolny cel?

Wnioski o kredyt gotówkowy można składać w każdym banku komercyjnym i spółdzielczym. Są to bardzo popularne kredyty, dlatego stanowią część podstawowej oferty każdego banku. Wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć osobiście w oddziele wybranego banku, ale można to zrobić także nie wychodząc z domu. W wielu bankach wnioski o kredyt na dowolny cel przyjmowane są także online. Jeżeli oferta banku będzie atrakcyjna dla kredytobiorcy,umowa kredytowa zostanie przesłana pocztą elektroniczną lub dowieziona przez kuriera.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Do wniosku o kredyt należy dołączyć zaświadczenie od pracodawcy o dochodach, odcinek emerytury lub renty. W przypadku kredytu na sumę do 50 tysięcy możliwe jest otrzymanie kredytu bez zaświadczenia o zarobkach. Wtedy jednak kredytobiorca musi złożyć oświadczenie o dochodach. Ale o ile banki rezygnują z zaświadczenia o dochodach, to nigdy nie pomijają procedury sprawdzania kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej. Osoby, które wcześniej zaciągnięte kredyty spłacały z opóźnieniem, muszą liczyć się z tym, że bank odrzuci ich wniosek kredytowy. Tacy kredytobiorcy są dla banku zbyt mało wiarygodni. Ryzyko, że nie spłacą kredytu jest większe niż w przypadku rzetelnych kredytobiorców.

W przypadku kredytu gotówkowego kredytobiorca nie musi informować banku, na jaki cel zamierza przeznaczyć pieniądze. Jest to więc kredyt na dowolny cel. Tylko klient decyduje w jaki sposób wyda pożyczone przez bank środki. Jest to więc kredyt bardzo popularny, wybierany przez klientów wyjątkowo często.

Przeczytaj również:

Leave a Reply