Co zrobić, aby cieszyć się piękną skórą?

Co zrobić, aby cieszyć się piękną skórą?

Troska o kondycję skóry wcale nie musi pochłaniać mnóstwa pieniędzy i czasu. Wiele zabiegów pielęgnacyjnych można wykonać we własnej łazience poświęcając na to zaledwie 30 minut.
Kosmetykiem, który jest niezbędny w trosce o kondycję skóry jest peeling do ciała.

Nie tylko pobudzi on krążenie, ale przede wszystkim złuszczy warstwę martwych komórek. Peeling do ciała oczyści skórę, rozgrzeje ją, sprawi też, że będzie ona lepiej ukrwiona. Dzięki temu składniki zawarte w kremie i balsamie zostaną lepiej wchłonięte. Peeling to kosmetyk, który warto nakładać również na twarz. Po peelingu cera stanie się zdecydowanie jaśniejsza i gładsza. Peeling twarzy robimy raz w tygodniu.

Rodzaj peelingu do ciała dobieramy do potrzeb swojej skóry

W przypadku skóry wrażliwej zamiast preparatu, który zawiera ścierające drobinki, lepiej sprawdza się działający delikatniej peeling enzymatyczny. Peeling enzymatyczny sprawdzi się do pielęgnacji dojrzałej skóry. Dla dojrzałej cery warto wybrać również peeling z kwasami. Działa on bardziej delikatnie, ale ujędrnia i wygładza skórę równie skutecznie jak peeling wykonany w gabinecie kosmetycznym. Peeling enzymatyczny rozpuszcza komórki naskórka i rozluźnia ją. Stosujemy go dwa razy w tygodniu. Peelingi z kwasami dobrze sprawdzają się także w przypadku pielęgnacji cery zmęczonej. Peelingów z kwasami nie powinno się stosować częściej niż trzy razy w tygodniu. Gdy mamy cerę normalną, możemy skorzystać z peelingu ziarnistego.

Peeling to kosmetyk, który powinny pokochać wszystkie kobiety

Złuszczając warstwę martwego naskórka przygotowuje skórę na lepsze wchłonięcie odżywczych substancji z kosmetyków. W drogeriach do wyboru mamy mnóstwo różnego rodzaju peelingów. Peeling warto stosować nie tylko do pielęgnacji ciała, ale także twarzy i stóp. Pamiętajmy jednak, że stosując scrub nie możemy zbyt mocno szorować twarzy, ani ciała. Peeling ciała warto jednak połączyć z masażem, w ten sposób pobudzimy komórki skóry do pracy.

Peeling do ciała to kosmetyk, który koniecznie musimy stosować, gdy chcemy zadbać o kondycję swojej skóry.

Przeczytaj również:

Leave a Reply