Cukrzyca

Cukrzyca

Najprościej mówiąc cukrzyca to choroba na skutek której układ pokarmowy nie jest w stanie poradzić sobie z trawieniem w normalny sposób cukrów zwłaszcza glukozy. Poziom cukru we krwi może się też gwałtownie wahać co w przypadku chorych jest także pod wieloma względami wyjątkowo niebezpieczne.

Bardzo poważne problemy z cukrzycą to także możliwe powikłania występujące u wielu chorych. Nie leczona cukrzyca zaatakować może w pierwszej kolejności oczy, serce czy też nerki. Poważnych powikłań da się uniknąć jeśli stosuje się odpowiednią dietę oraz oczywiście leki.

Odpowiednie informacje o lekach

CukrzycaPrzed zastosowaniem jakichkolwiek leków lekarz powinien zostać poinformowany, że dana osoba choruje na cukrzycę. Można na własną rękę przeczytać odpowiednie informacja o lekach i to z nich dowiedzieć się czy lek może być stosowany przez osobę chorą na cukrzycę czy też nie, ale najlepiej jeśli takie informacje o lekach przekaże oczywiście lekarz, który powinien być zdecydowanie lepiej zorientowany w takiej tematyce. Leki, które przyjmują cukrzycy mają także za zadanie pomagać im w walce z ich chorobą. Jednym z przykładem może być typ cukrzycy określanej jako cukrzyca insulinowa. Przy takiej cukrzycy oczywiście chorzy Usza zażywać regularnie insulinę, gdyż albo ich organizm nie radzi sobie z jej wytwarzaniem, albo też z jej przyswajaniem, jeśli nie rozstanie ona dostarczona do żylnie. W obu tych przypadkach pomocne są odpowiednie leki zażywane przez chorych.

Kontrola cukru we krwi

Koniecznie trzeba także kontrolować poziom cukru we krwi, zwłaszcza po posiłkach. Jest to zadanie nie łatwe, ale po pewnym czasie można dzięki niemu poznać reakcję własnego organizmu na spożywanie określonych potraw. Sam indeks gilkemiczny, oczywiście wyjątkowo pomocny, nie zawsze jest idealny jeśli chodzi o odpowiednie dawkowanie produktów spożywczych. Odpowiednia dieta, zmieniająca się nawet dosyć radykalnie w porównaniu do diety codziennej to oczywiście dieta stosowana podczas ciąży. W każdym przypadku zdrowa ciąża to ciąża podczas której przyszła mama podawana jest odpowiednim, regularnym badaniom lekarskim.

Przeczytaj również:

Leave a Reply