Czy na ubezpieczeniu na życie można zaoszczędzić?

Czy na ubezpieczeniu na życie można zaoszczędzić?

Wykupowanie polis na życie staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Polisa na życie pozwala poczuć się pewnie w wielu niespodziewanych sytuacjach.

Nie wszyscy jednak, którzy wykupują polisę na życie chcą płacić bardzo wysokie składki. Czy na ubezpieczeniu na życie można zaoszczędzić? Okazuje się, że możliwe jest płacenie niższych składek.

Kup polisę wcześnie

Na wykupienie polisy na życie bardzo rzadko decydują się osoby młode. Wydaje im się, że mają na to jeszcze dużo czasu. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby płacić niższe składki, polisę na życie powinniśmy wykupić wtedy, kiedy jesteśmy w młodym wieku. Wykupując ją w młodym wieku zyskamy niższą składkę. Ocena ryzyka ubezpieczeniowego dokonywana jest przez zakłady ubezpieczeń na podstawie ankiety medycznej, którą musimy wypełnić jeszcze przed podpisaniem umowy. Nie da się ukryć, że stan zdrowia osób młodych jest z reguły lepszy niż osób w starszym wieku. Dlatego też towarzystwa ubezpieczeniowe nie stosują zwyżki składki, jeśli polisę na życie wykupuje młoda osoba.

Obliczanie wieku osoby ubezpieczonej

Teoretycznie nasz wiek się nie zmienia. Ale w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych wybierana jest dokładna data urodzenia, w innych wybierana jest data rocznikowa. Są także towarzystwa ubezpieczeniowe, które stawiają na datę najbliższych urodzin. To, jaki sposób obliczania wieku wybierze towarzystwa ubezpieczeniowe również wpłynie na wysokość składki, którą będziemy opłacać.

Okres obowiązywania polisy

Każda osoba, która zdecyduje się wykupić polisę na życie, musi sobie odpowiedzieć na pytanie, na jak długi okres zawrzeć umowę. Osoby młode mogą wykupić polisę na życie na okres dwudziestu, a nawet trzydziestu lat. W przypadku wykupowania polisy na życie jako zabezpieczenie kredytu, czas trwania polisy nie powinien być krótszy niż okres kredytowania.

Zakłady ubezpieczeń ustalają wysokość składek według własnych zasad. Zanim podpiszemy umowę powinniśmy porównać oferty kilku zakładów, dzięki temu wybierzemy dobrą ofertę.

Przeczytaj również:

Leave a Reply