Czy powinna odznaczać się odżywka przeciwko wypadaniu włosów?

Czy powinna odznaczać się odżywka przeciwko wypadaniu włosów?

Wypadanie włosów to problem, z którym borykają się nie tylko mężczyźni, ale także kobiety, zwłaszcza w wieku dojrzałym i starszym. Wypadające włosy często są matowe, pozbawione blasku, podatne na uszkodzenia – w praktyce oznacza to, że wyglądają mało estetycznie.


Warto jednak pamiętać, że wypadające włosy to nie tylko problem natury kosmetycznej, często źródło znajduje się na płaszczyźnie zdrowotnej i stanowi objaw długotrwałego stresu lub zaburzeń hormonalnych, niekiedy może to być również efekt uboczny nieprawidłowo wykonanych zabiegów fryzjerskich.

Bez względu na to, jakie jest źródło problemu, konieczne staje się podjęcie radykalnych działań – przede wszystkim odpowiedni dobór szamponu i odżywki przeciw wypadaniu włosów.

Szampon i odżywka przeciw wypadaniu włosów – jak stworzyć idealny duet?

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz kosmetyków przeciwko wypadaniu włosów, zgodnie z sugestiami producentów każdy jest idealny i bardzo skuteczny. Niestety, rzeczywistość okazuje się bardziej brutalna – wiele kosmetyków posiada właściwości zapobiegające wypadaniu włosów tylko w nazwie.

Jak w takim razie poznać, że szampon czy odżywka przeciw wypadaniu włosów faktycznie spełni się w swojej roli? Przede wszystkim należy uważnie czytać etykiety – dobre kosmetyki nie powinny zawierać parabenów ani środków zapachowych, powinny natomiast być bogate w biotynę oraz witaminę A i E.

Warto także kupić szampon i odżywkę z tej samej serii, działanie to daje gwarancję, że obydwa kosmetyki wzajemnie uzupełnią swoje działanie

Zawarte w szamponach i odżywkach zapobiegających wypadaniu włosów składniki aktywne powinny wzmocnić włosy na całej długości, a dodatkowo odżywić ich cebulki, dzięki czemu kosmyki staną się zdrowsze i zdecydowanie silniejsze.

Właściwości te posiadają przede wszystkim wyciągi roślinne, np. ekstrakt z bazylii, olej kokosowy, z pestek winogron, migdałowy lub arganowy, który skutecznie przenika do wnętrza włosa i silnie go regeneruje.

Dobrej jakości odżywka przeciw wypadaniu włosów np. Biotebal powinna przenikać do wnętrza włosa i silnie go regenerować, zapobiegając jednocześnie powstawaniu uszkodzeń mechanicznych oraz rozdwajaniu się końcówek.
Pożądanym składnikiem jest także kreatyna, stanowiąca naturalny budulec zdrowych włosów.

Odżywka przeciw wypadaniu włosów powinna być stosowana po każdym myciu włosów, także codziennie, natomiast co kilka dni, nie rzadziej niż raz w tygodniu, warto nałożyć na włosy maskę z tej samej serii co wspomniana odżywka i szampon.

Przeczytaj również:

Leave a Reply