Czy tabletki na wypadanie włosów działają?

Wypadanie włosów dotyka statystycznie co drugiego mężczyznę i aż co piątą kobietę w naszym kraju. Szukając ratunku, wiele osób zmienia środki codziennej higieny, stosuje specjalne okłady lub maseczki. Niektórzy wybierają tabletki na wypadanie włosów.

Utrata włosów spowodowana być może czynnikami genetycznymi lub być bezpośrednią konsekwencją naszego stylu życia. Jeśli chodzi o panie, to najczęściej ten moment przypada na okres menopauzy. Zwiększa się wtedy poziome testosteronu, a to ten hormon jest głównym winowajcą wypadania włosów, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli chodzi o nasze codzienne aktywności, to duży wpływ na kondycje włosów ma codzienne zdrowe odżywianie. Wyjątkowo niekorzystnie wpływają na włosy używki, zwłaszcza w postaci alkoholu czy narkotyków. Zbyt częste mycie głowy, przesuszanie włosów, zbyt częste farbowanie czy brak higieny.

Zanim jednak dojdzie do całkowitego wyłysienia, możemy zastosować szereg sposobów, które powstrzymają lub przynajmniej opóźnią wypadanie włosów. Jednym z nich są tabletki na wypadanie włosów. Preparaty tego typu mogą okazać się niezwykle skuteczne, zwłaszcza we wczesnym stadium łysienia. Tabletki na wypadanie włosów działają dwutorowo. Pobudzają wzrost włosów, a jednocześnie wpływają na odżywianie meszka włosowego, poprawiają ukrwienie głowy oraz ograniczają wydzielanie łojotoku.

Najistotniejszą kwestią z punktu widzenia skuteczności jest skład tabletek. Muszą zawierać biotynę, która ma zbawienny wpływ na stan naszych włosów, a także paznokci, a nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować jej samodzielnie. Sto procent zapotrzebowania musi być dostarczana zewnątrz za pośrednictwem pożywienia lub właśnie tego typu suplementów lub leków jak Biotebal. Jej obecność w naszym organizmie nawet w nadmiarze nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych. W tabletkach znajdziemy też zazwyczaj witaminę D, która pomaga w utrzymaniu zdrowych włosów oraz witaminy B6 i B12. Wspomagają one pracę czerwonych krwinek i dostarczają tlen i składniki odżywcze, także do komórek odpowiedzialnych za kondycję włosów. Oprócz tego w większości produktów tego typu znajdziemy też żelazo oraz cynk.

Naturalny skład tabletek na wypadanie włosów to jeden z ich największych atutów. Daję nam to gwarancje, że w przeciwieństwie do innych „cudownych leków”, te, nawet jeśli nam nie pomogą, to na pewno nie wpłyną na pogorszenia naszego stanu zdrowia. Ważne jest jednak, aby wszelkie produkty tego typu kupować w sprawdzonych sklepach internetowych lub aptekach. Omijajmy wszelkie punkty, które mogą nam się wydać podejrzane i które nie daję nam pewności co do zgodności zawartości produktu z deklarowanym składem.

Przeczytaj również:

Leave a Reply