Czy warto korzystać z aptek internetowych?

Czy warto korzystać z aptek internetowych?

W Internecie kupujemy już nie tylko kosmetyki, książki, płyty, ale także leki. Nie wszystkie leki sprzedawane w sieci dotarły do Polski legalną drogą. Jeśli chcemy mieć pewność, że kupujemy bezpieczny lek, powinniśmy kupić go w internetowej aptece.

Dobra apteka internetowa

Apteka, która prowadzi sprzedaż leków za pośrednictwem Internetu nie prowadzi wyłącznie sprzedaży internetowej. Działa zawsze opierając się na aptece stacjonarnej. Na stronie takiej apteki musi znaleźć się nie tylko adres i nazwa apteki stacjonarnej, ale także przyjęty przez wszystkie kraje Unii europejskiej logotyp. Apteka internetowa udostępnia klientom także zezwolenie wydane przez wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego na prowadzenie działalności. Zapewnia także możliwość telefonicznego skontaktowania się z farmaceutą w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Jakie leki można kupić w aptece internetowej?

W dobrej aptece internetowej nie jest prowadzona sprzedaż leków na receptę. Mogą one sprzedawać wyłącznie leki bez recepty, zioła, suplementy, środki opatrunkowe i taki sprzęt medyczny jaki ciśnieniomierz. Nie można w nich kupić sterydów anabolicznych, pewnych leków na odchudzanie czy środków na potencję. W aptece internetowej klienci, którzy chcą zakupić leki dostępne na receptę mogą złożyć na nie zamówienie. Do ich wydania uprawniona jest apteka stacjonarna na bazie, której funkcjonuje e-apteka.

Zalety aptek internetowych

Na pewno zakupy w aptece internetowej to duża wygoda. Dzięki nim możemy oszczędzić swój czas. Z możliwości zrobienia zakupów w aptece internetowej mogą skorzystać osoby, które do apteki mają bardzo daleko. Do tego mają one z reguły bardzo szeroki asortyment. Sprzedają nie tylko leki, ale także środki higieniczne i opatrunkowe, środki do pielęgnacji osób leżących, dermokosmetyki. Do tego wiele z tych artykułów oferowanych jest w konkurencyjnych cenach.

Coraz chętniej kupujemy leki w aptekach internetowych. Nie oznacza to jednak, że z rynku znikną za jakiś czas apteki stacjonarne.

Ubezpieczenia – życie, samochody, zdrowie

Przeczytaj również:

Leave a Reply