Czy warto korzystać z porad medycznych w Internecie?

Czy warto korzystać z porad medycznych w Internecie?

Coraz więcej osób szuka medycznych porad w sieci.

Czy warto je traktować poważnie?

Telemedycyna

W dowolnym miejscu kraju lub świata możemy skorzystać z porady medycznej na odległość. Usługi z zakresu telemedycyny oferuje coraz większa liczba prywatnych placówek medycznych. Dzięki tej usłudze pacjenci mogą skonsultować się z lekarzem wybranej przez siebie specjalności. Usługa ta jest bardzo przydatna szczególnie wtedy, kiedy bezpośredni dostęp do lekarza jest utrudniony lub niemożliwy, na przykład podczas wakacyjnych wyjazdów. Aby móc skorzystać z porady specjalisty na odległość musimy wybrać się do placówki medycznej, która oferuje taką usługę i podpisać w niej umowę na jej świadczenie. Wysokość opłaty za usługę zależy od tego, na jaski zakres opieki się zdecydujemy. Jeśli w prywatnej placówce medycznej mamy wykupiony abonament, to z konsultacji lekarskiej możemy skorzystać bez dodatkowych opłat. E-porady medyczne mogą być udzielane poprzez wideorozmowę, zwykłą rozmowę telefoniczną lub poprzez czat online.

Porady medyczne przez Internet

Osoby, które zdecydują się na konsultację lekarską za pośrednictwem usługi telemedycyna najczęściej wybierają czat. Lekarza dyżurują najczęściej w godzinach od 8.00 do 22.00. Aby móc skorzystać z porady niezbędny jest dostęp do Internetu. Wykupując usługę musimy zalogować się na portalu pacjenta, wybrać zakładkę czat i zadać pytanie lekarzowi. Porada medyczna w formie wideokonferencji jest szczególnie przydatna w sytuacji, kiedy mamy problemy skórne. Lekarz łatwiej udzieli nam pomocy, kiedy będzie mógł zmiany sam zobaczyć. Aby odbyć wideokonsultację musimy mieć dostęp do popularnego komunikatora internetowego, Skype.

Coraz większa liczba prywatnych placówek medycznych oferuje swoim pacjentom możliwość skorzystania z usług zwanych telemedycyną. Z takiej pomocy korzystamy coraz chętniej. Kontakt z lekarzem odbywa się szybko i bez konieczności spędzania mnóstwa czasu w kolejce. Tym poradom możemy w stu procentach zaufać. Udzielają ich wyłącznie lekarze specjaliści.

Przeczytaj również:

Leave a Reply