Czy warto kupować leki w aptece internetowej?

Czy warto kupować leki w aptece internetowej?

W sklepach internetowych kupujemy coraz więcej produktów. Przybywa także osób, które w Internecie kupują także leki. Jak wybrać aptekę internetową, aby mieć pewność, że oferuje one leki z legalnego źródła?

Dobra e-apteka

Apteka internetowa, która działa w sposób legalny, a więc zgodnie z przepisami prawa farmaceutycznego zobowiązana jest do umieszczenia na swojej stronie logo, które obowiązuje we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Wystarczy w nie kliknąć, aby zostać przeniesionym na stronę Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. W ogólnym wykazie znajdziemy dane apteki, która działa legalnie. Legalnie działająca apteka ma także punkt stacjonarny, czyli po prostu działającą tradycyjnie aptekę. Na stronie powinny się więc znaleźć dane tego punktu. Pamiętajmy także, że w dobrej e-aptece klienci powinni mieć możliwość skorzystania z porady farmaceuty.

Dlaczego warto kupować w e-aptekach?

Kupując leki w stacjonarnej aptece nierzadko musimy stracić mnóstwo czasu na stanie w kolejce. W aptece internetowej kolejek nie ma, oszczędzamy więc czas. Do tego unikamy przebywania w towarzystwie osób chorych, robiąc zakupy we własnym domu zmniejszamy więc ryzyko, że zarazimy się grypą lub inną chorobą zakaźną przenoszoną drogą kropelkową. Kolejną zaletą robienia zakupu leków w e-aptekach są niższe ceny. Czasem różnice w cenach w aptekach stacjonarnych i internetowych są na tyle duże, że nawet po doliczeniu kosztów przesyłki lek kosztuje nas mniej.

Czy każdy lek kupimy w e-aptece?

W e-aptece, która działa legalnie nie kupimy leków, które są wydawane na receptę. Możemy w niej kupić wyłącznie leki bez recepty, preparaty ziołowe, suplementy diety i wyroby medyczne, które nie mają statusu leku.

Kupując leki w aptece internetowej powinniśmy pamiętać przede wszystkim o swoim zdrowiu. Nie kupujmy więc leków w miejscach, które wzbudzają naszą nieufność. Brak danych kontaktowych, bardzo niskie ceny, ograniczony asortyment – to czynniki, które powinny wzbudzić naszą nieufność.

Przeczytaj również:

Leave a Reply