Dieta rozgrzewająca dla podkręcenia metabolizmu

Dieta rozgrzewająca dla podkręcenia metabolizmu

Kiedy nadchodzą jesienne i zimowe dni, nasz organizm bardzo szybko się wychładza. Potrzebujemy wówczas dużo więcej energii, aby było nam ciepło. Istnieją jednak również inne sposoby na to, aby zapewnić sobie odpowiednią temperaturę ciała, a jednocześnie podkręcić nieco swój metabolizm. Z pewnością przyniesie to wymierne korzyści, w postaci szczuplejszej sylwetki i większej ilości energii.

W jaki sposób przygotowywać rozgrzewające posiłki? Przede wszystkim, należy do tego celu używać przypraw, które mają takie właśnie właściwości. Są to głównie przyprawy egzotyczne, chociaż większość z nich funkcjonuje w naszej kuchni już od wielu lat. Wśród tych przypraw wymienić można: imbir, cynamon, goździki, kardamon, kurkumę, gałkę muszkatołową, czy też chilli. Wystarczy niewielka ilość jednej z tych przypraw i z pewnością zrobi nam się od razu cieplej.

Rozgrzewający posiłek

Idealnym rozwiązaniem jest na przykład rozpoczęcie dnia zawsze od ciepłego, rozgrzewającego posiłku. Może być to na przykład kasza z kurkumą i warzywami lub owocami. Taki posiłek szybko postawi nas na nogi i sprawi, że staniemy się pełni energii. Zapewni nam również ciepło i uchroni nas przed infekcjami. Wiele z tych przypraw ma bowiem właściwości bakteriobójcze.

Ciepłe zupy

Poza tym, zimą warto postawić również na ciepłe zupy. Można je przygotowywać na wywarze warzywnym lub mięsnym. Świetnie sprawdzają się zupy dyniowe, które w tym sezonie są najsmaczniejsze. Dynia idealnie komponuje się z dodatkiem świeżego lub suszonego imbiru, który wspaniale nas rozgrzeje. Taki imbir w plasterku warto również dorzucić do gorącej herbaty po powrocie do domu. Nie ma wówczas potrzeby przykrywania się kocem na kanapie.

Nie każdy jednak dobrze znosi taką dietę. Nie poleca się im osobom, które mają nadciśnienie i jest im zawsze ciepło. Dodatkowo zwiększenie temperatury ciała może być nieprzyjemne i bardzo uciążliwe. Zawsze trzeba też pamiętać o wrażliwości układu pokarmowego. Dania te nie powinny być pikantne, a jedynie lekko rozgrzewać i pobudzać nasz metabolizm do działania.

Więcej informacji na :

Przeczytaj również:

Leave a Reply