Diety, które dodają zdrowia

Diety, które dodają zdrowia

Przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii. Dzięki nim możemy wzmocnić organizm, obniżyć poziom cukru i cholesterolu, a tym samym zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca i miażdżyca.

Kuracja dr Nicholasa Perricone

Autorem probiotycznej kuracji jest dr Nicholas Perricone – nowojorski żywieniowiec. Opracowaną przez niego dietę mogą stosować wszystkie osoby z wyjątkiem kobiet w ciąży i karmiących. Kuracja szczególnie jest polecana kobietom po 40. roku życia. W diecie dr Perricone kluczowe jest układanie menu zawierającego probiotyki i prebiotyki. Po te najważniejsze składniki (maślanka, jogurt, płatki owsiane, cebula) sięgamy 3 razy dziennie. 5 razy dziennie jemy warzywa i owoce, które są bogate w witaminy A, C i E, które są silnymi antyoksydantami. Raz- dwa razy w ciągu dnia jemy gotowane, pieczone, wędzone ryby, a dwa razy dziennie produkty zbożowe z pełnego przemiału. Zakazane są: ziemniaki, makaron i inne produkty z białej mąki, napoje gazowane, soki owocowe, słodycze. Kuracja dr Perricone zapobiega powstawaniu w organizmie stanów zapalnych. Pomaga zmniejszyć ryzyko zachorowania na takie choroby, jak cukrzyca i miażdżyca.

Dieta białkowa dr Charlesa Clarka

Dr Charles Clark to specjalista w zakresie żywienie specjalizujący się w prowadzeniu badań dotyczących roli diety w zapobieganiu cukrzycy. Opracowana przez niego kuracja zalecana jest przede wszystkim otyłym osobom, które mają problem ze schudnięciem. Dieta ta może być stosowana tylko po konsultacji z lekarzem. Nie mogą jej stosować osoby cierpiące na schorzenia wątroby, dnę moczanową oraz ze skłonnością do kamieni w drogach żółciowych lub nerkach. Dieta składa się z dwóch faz. W obu jemy tylko 3 posiłki dziennie i wypijamy do 3 litrów wody. W dowolnych ilościach możemy jeść warzywa oraz mięso wołowe, wieprzowe, drób, sery i jaja. Zakazane są wszystkie produkty z białej mąki, ziemniaki, płatki śniadaniowe, słodycze, gotowe dania i mleko. Dietę można stosować maksymalnie miesiąc.

Przeczytaj również:

Leave a Reply