Dobra pożyczka na samochód

Dobra pożyczka na samochód

Nie wszyscy, którzy chcą kupić samochód mogą zrobić to za gotówkę. W takiej sytuacji większość osób udaje się do banku po pożyczkę. Na co zwrócić uwagę, aby było to rozwiązanie korzystne?

Warunki udzielanie pożyczek na samochód w poszczególnych bankach mogą znacznie się różnić. Przed podpisaniem umowy warto więc porównać oferty przynajmniej kilku największych banków działających w Polsce.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając się do banku w sprawie pożyczki na zakup samochodu należy pamiętać, że niektóre banki nie decydują się pożyczać pieniędzy w przypadku bardzo starych roczników. Oczywiście nie oznacza to, że przyszły kredytobiorca nie ma szans na pożyczenie pieniędzy na zakup auta, które ma przykładowo 10 lat. Pożyczka na zakup takiego samochodu zostanie przyznana, ale będzie się wiązało to z wyższym oprocentowaniem pożyczki. Do tego warto pamiętać, że nie wszystkie banki udzielają pożyczki, z której można zapłacić sto procent kosztu samochodu. Oznacza to konieczność posiadanie pewnego zasobu gotówki na wniesienie wkładu własnego. Warto wiedzieć, że im wkłady własny jest wyższy, tym niższe oprocentowanie pożyczki bank zastosuje. Dzięki temu oddamy mniej odsetek.

W jakim banku ubiegać się o pożyczkę na samochód?

Zależy to oczywiście od tego, jaką kwotą potencjalny pożyczkobiorca jest zainteresowany. Banki udzielają pożyczek na bardzo różne kwoty, a więc wybór banku powinien zależeć między innymi od wartości samochodu. Do tego w jednych bankach pożyczka może zostać przyznana tylko na zakup nowego samochodu, inne finansują także zakup używanych samochodów. Do tego należy zwrócić uwagę na wysokość proponowanego oprocentowania. W skali roku powinno ono wynosić maksymalnie 12-15 procent. Jeśli jest wyższe, pożyczka jest nieopłacalna.

Pożyczkę na samochód można zaciągnąć w jednym z licznych banków komercyjnych. Ale osoby, które zainteresowane są kupnem samochodu jednej tylko marki, mogą sprawdzić czy posiada ona własny bank. Pożyczka w takim banku może okazać się rozwiązaniem najbardziej opłacalnym.

Przeczytaj również:

Leave a Reply