Kategoria: Dolegliwości

Ból sutków podczas karmienia: jak sobie z tym poradzić?

Ból sutków podczas karmienia: jak sobie z tym poradzić?

Naturalne mleko matki zawiera wszystkie składniki, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka. Dzieci, które są karmione mlekiem matki rzadziej cierpią na biegunki i kolkę. Karmienie piersią wzmacnia ich układ odpornościowy, zmniejsza także ryzyko zachorowania w przyszłości na takie choroby, jak cukrzyca, nadwaga, choroby układu krążenia. W początkowym okresie karmienia wiele kobiet uskarża się jednak na ból sutków. W jaki sposób można go złagodzić?

Read More „Ból sutków podczas karmienia: jak sobie z tym poradzić?”
Zawał i dieta

Zawał i dieta

Choroby takie jak zawał serca mają dokładnie określone objawy, po których poznać można sam zawał albo też stan przedzawałowy. Jest to zdecydowanie istotne zwłaszcza wtedy gdy do zwału dochodzi nagle, bez pojawienia się uprzednich objawów. Read More „Zawał i dieta”

Leczenie różnych chorób

Leczenie różnych chorób

Ludzie chorują na bardzo dużą liczbę chorób. Nie ma chyba osoby, który bo przynajmniej Ra w życiu na coś nie zachorowała. Co więcej z razem z rozwojem medycyny jesteśmy w stanie nie tylko coraz lepiej leczyć choroby, ale również potrafimy coraz więcej chorób i schorzeń opisać. Read More „Leczenie różnych chorób”

Rak płuc

Rak płuc

Nowotwór płuc jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów u palaczy. Jak się okazuje nie trzeba być wcale nałogowym palaczem, aby znacznie zwiększyć ryzyko zachorowania na ów nowotwór, oczywiście im większa jest liczba wypalanych papierosów tym też większe szanse na to że rak płuc leczenie się w końcu pojawi. Read More „Rak płuc”

Oddawanie szpiku kostnego oraz objawy różnorodnych chorób

Oddawanie szpiku kostnego oraz objawy różnorodnych chorób

Dla dawcy oddanie szpiku kostnego jest mało kłopotliwym zabiegiem przeprowadzanym na ogół w znieczuleniu miejscowym. Oczywiście dopiero po przeprowadzeniu odpowiednich badań. Pacjenci, którzy oddają swoje komórki macierzyste w rakach zabiegu zwykle też nie musza być przez długi czas hospitalizowani, w pełni wystarczyć może zaledwie kilka dni, bowiem sam zabieg przypomina w znacznym stopniu transfuzję krwi. Read More „Oddawanie szpiku kostnego oraz objawy różnorodnych chorób”

Choroba alzheimera

Choroba alzheimera

Oprócz wieku, tym co znacznie podnosi ryzyko zachorowania na chorobę alzheimera jest tak zwana historia rodziny, czyli występowanie podobnych chorób u osób blisko spokrewnionych. Szacuje się, że wtedy ryzyko zachorowania na tą chorobę zwiększać może się nawet dwukrotnie. Read More „Choroba alzheimera”

Epilepsja oraz guzy

Epilepsja oraz guzy

Ostatnio w naszym poradniku medycznym opisywaliśmy domowy sposób na ból gardła, zgodnie z obietnicą przygotowaliśmy filmik, na którym prezentujemy w jaki sposób powinno przygotowywać się specjalne syropy na gardło, o których mowa była ostatnio. Read More „Epilepsja oraz guzy”