Grypa, a przeziębienie

Grypa, a przeziębienie

Przeziębienie i grypa to dwie zupełnie różne choroby. Obiema zarazić jest się stosunkowo łatwo i w przypadku obu za zarażenie odpowiedzialne są w dużym stopniu wirusy, ale to właśnie grypa jest chorobą o wiele groźniejszą. Objawy mogą być dosyć podobne i przy grypie i przy przeziębieniu. Jeśli chodzi o możliwe objawy grypy to są one oczywiście nieco inne od tych które występują tylko i wyłącznie przy samym przeziębieniu. Jednym z takich objawów jest na przykład silny ból głowy czy dreszcze, lub też bóle mięśniowe.

Przeziębienie

Grypa, a przeziębienieNie występują one zwykle przy zwyczajnym przeziębieniu. Tak samo jak przeziębienie tak i grypa trwa zwykle około jednego tygodnia. W obu przypadkach też ryzyko zachorowania zmniejszyć może odpowiednia higiena, a zwłaszcza częste mycie rąk. To w ten sposób przenosić mogą się zarazki grypy, które mogą na ciele czy też na innych powierzchniach żyć od kilku godzin do nawet kilkunastu dni. Grypa jest od przeziębienia groźniejsza głownie z tego prostego powodu, iż w przypadku grypy o wiele częstsze są powikłania takie jak zapalenie płuc, oskrzeli czy też poważniejsze problemy z zatokami. Mogą się one pojawić jeśli grypa nie jest leczona w odpowiedni sposób.

Grypa

Do jej rozpoznania wystarczyć powinna informacja o tym, że w przypadku grypy wysoka gorączka utrzymywać może się zdecydowanie dłużej niż ma to misje przy zwyczajnym przeziębieniu. Dosyć popularnym kierunkiem studiów jest w ostatnim czasie kosmetyka naturalna. Odpowiedniego typu kosmetyka pozwala zdecydowane poradzić sobie z pewnymi niedoskonałościami jeśli chodzi o wygląd, ale niestety nie zawsze. W niektórych przypadkach o wiele lepsze efekty dawać mogą operacje plastyczne, które budzą jeszcze pewnego rodzaju kontrowersje. Należy sobie jednakże zdawać sprawę , z tego, że są one coraz popularniejsze zwłaszcza w przypadku osób z tak zwanego show biznesu. Różnorodne metody antykoncepcji to oczywiście kolejny temat na osobną dyskusję. Najpowszechniej jak na razie stosowana jest antykoncepcja hormonalna, oraz rzecz jasna także prezerwatywy.

Przeczytaj również:

Leave a Reply