Herbata owocowa

Herbata owocowa

Każdy z nas, niezależnie od wieku, pije herbatę. Jest bardzo wiele rodzajów tego napoju, najpopularniejsze z nich to czarna, czerwona, biała, zielona, czy również nazywana herbatą, herbata owocowa.

Napój ten jest alternatywą dla typowych gatunków herbat, jednak nie zawiera liści krzewu herbacianego, a wyłącznie susz owocowy. Właściwości i smak takich naparów zależą od owoców zawartych w danym napoju.

Herbaty malinowe

Najpopularniejsze i najzdrowsze są herbaty malinowe i z dzikiej róży. Mają właściwości rozgrzewające i przeciwbakteryjne, warto więc je stosować w okresie przeziębienia, lub osłabienia organizmu, kiedy jesteśmy podatni na różne infekcje. Z innych mieszanek owocowych, równie zdrowych dla organizmu, można wymienić herbatę z aronii, czy borówkową. Kupując takie napoje, warto zwrócić uwagę na skład, ponieważ często producenci, zamiast kawałków owoców, czy suszu, zastępują je syntetycznymi aromatami. Często do tradycyjnej herbaty, w celu poprawienia jej smaku, lub aby zwiększyć właściwości zdrowotne tego wspaniałego napoju, dodawane są różne dodatki.

Herbata z pigwą

Bardzo popularna i zdrowa jest herbata z pigwą. Owoc ten jest bardzo zdrowy, zawiera nieporównywalnie więcej witaminy C, niż popularniejsza i bardziej znana w naszym kraju, cytryna.Pigwa jest również bogatym źródłem witaminy B, oraz wielu związków mineralnych. Jako dodatek do herbaty, możne być w postaci soku, lub konfitury. Ma właściwości przeciwzapalne, rozgrzewające i przeciwbakteryjne. Jest doskonałym dodatkiem do herbaty, szczególnie w okresie zimowym, kiedy jesteśmy narażeni na przeziębienie. Innym, często spożywanym napojem w naszych domach, jest herbata z cytryną. Dodatek tego owocu, rozjaśni napój i nada mu kwasowości. Tak przyrządzona herbata owocowa jest bogatym źródłem witaminy C, z tego względu, często zaleca się jej picie w okresie przeziębienia. W przeciwieństwie do pigwy, którą dodajemy do naparów w okresie jesienno- zimowym, cytryna jest stałym dodatkiem do herbaty, i wielu ludzi pija wyłącznie tak przyrządzoną herbatę.

Przeczytaj również:

Leave a Reply