Internetowa sprzedaż leków

Internetowa sprzedaż leków

Internet to obecnie miejsce, w którym bardzo chętnie kupujemy bardzo różnego rodzaju produkty i usługi. Coraz częściej kupujemy w sieci również leki. Czy możemy kupować je wyłącznie w aptekach, czy także od osób prywatnych?

Leki od osób prywatnych

W Internecie leki sprzedają nie tylko apteki, ale także osoby prywatne. Kupując je u osób prywatnych ponosimy pewne ryzyko. Nie mamy pewności, czy lek był przechowywany we właściwych warunkach, czy lek on dla nas bezpieczny. Bardzo często do leków sprzedawanych przez osoby prywatne nie jest dołączona ulotka informacyjna, z której dowiemy się, jakie są skutki uboczne, które dany lek może spowodować. Nie wiemy też czy kupujemy lek oryginalny, czy jego podróbkę. Nie możemy też zapoznać się ze składnikami leku, nie wiemy więc, jaką substancję leczniczą zawiera. Skutki zażywania takich leków mogą okazać się dla nas tragiczne.

Leki z apteki internetowej

Zażywanie leków kupionych w aptece internetowej nie stwarza większego zagrożenia niż tych kupionych w tradycyjnej aptece. Są w nich sprzedawane tylko te wyroby medyczne, których sprzedaż została dopuszczona w naszym kraju. Są jednak pewne grupy leków, których w aptece internetowej nie kupimy. Są to wszystkie leki sprzedawane na receptę. Każda apteka internetowa na swojej stronie powinna zamieszczać numer koncesji.

Dlaczego chętnie kupujemy w aptekach internetowych?

Kupowanie w internetowych aptekach jest przede wszystkim bardzo wygodne. Kupujemy w nich nie stojąc w kolejkach. Dodatkową zachętą do kupowania w aptekach internetowych są niższe ceny. W wielu z nich dzięki stosowaniu niskich marż możemy sporo zaoszczędzić. Dla wielu osób niższe ceny są najważniejszym powodem, dla którego chętnie kupują leki właśnie w aptekach internetowych.

Kupowanie leków w Internecie jest coraz bardziej powszechnym zwyczajem. W niektórych z nich mamy możliwość złożyć zamówienie na leki na receptę. Nie zostaną one jednak do nas wysłane, należy odebrać je osobiście w aptece stacjonarnej. Apteki internetowe działają w oparciu o tradycyjne.

Przeczytaj również:

Leave a Reply