Jak bezpiecznie kupić leki w Internecie?

Jak bezpiecznie kupić leki w Internecie?

Zakupy przez Internet są bardzo popularne. Od pewnego czasu chętnie kupujemy w sieci także leki. Jak robić zakupy, aby były one z korzyścią dla naszego zdrowia?

Sprawdź, gdzie kupujesz

Apteki internetowe nie mogą działać bez zezwolenia. Jeśli chcemy mieć pewność, że leki są dla nas bezpieczne, zakupów powinniśmy dokonywać wyłącznie w aptece. Internetowe apteki zobowiązane są przepisami do zamieszczania na swojej stronie głównej logo, które przedstawia biały krzyż wpisany w trzy zielone pasy (o różnym odcieniu) i jeden szary. Pod nim umieszczona jest biało-czerwona flaga. Kliknięcie w logo przeniesie nas na stronę Platformy Rejestrów Medycznych. Apteka, która zasługuje na nasze zaufanie na pewno znajdzie się w tym rejestrze.

Wybór leków

Apteki internetowe mają duży wybór zarówno leków, jak i suplementów diety. Mimo te w e-aptece nie kupimy każdego leku. Nie mogą one oferować w sprzedaży leków dostępnych na receptę. Takie leki możemy jedynie zamówić w aptece internetowej i odebrać w stacjonarnej przedstawiając receptę. Jeśli wybierzemy aptekę, która oferuje wysyłkową sprzedaż leków na receptę, lepiej zrezygnujmy z jej usług. W aptece internetowej oprócz leków bez recepty i suplementów kupimy również sprzęt medyczny, środki opatrunkowe, zioła oraz dermokosmetyki.

Dlaczego lubimy robić zakupy w e-aptekach?

Przede wszystkim dlatego, że jest to dla nas bardzo wygodne. Niezbędne nam artykuły możemy kupić nie wychodząc z domu, nie narażając się na kontakt z osobami przeziębionymi czy chorymi na grypę. Możemy także porównać produkty, sprawdzić ich skład. Zamówione przez nas produkty zostaną nam dostarczone pod wskazany adres przez kuriera bardzo szybko. Oszczędzamy na zakupach w e-aptekach swój czas. Do tego możemy zyskać także finansowo. W wielu aptekach internetowych można kupić leki taniej. Jedynie leki na ryczałt sprzedawane są w tej samej cenie, co w aptekach stacjonarnych. Na nich nie uda nam się zaoszczędzić.

Zakupy w aptekach internetowych to duża wygoda. Oszczędzamy czas i pieniądze.

Przeczytaj również:

Leave a Reply