Jak bezpiecznie pożyczyć pieniądze na wakacje?

Jak bezpiecznie pożyczyć pieniądze na wakacje?

Niewiele jest osób, które systematycznie co miesiąc odkładają pewną kwotę, aby mieć pieniądze na różnego rodzaju przyjemności, w tym na wakacyjny wyjazd. Dlatego przed wakacjami spora grupa osób stara się je pożyczyć od rodziny albo znajomych. Nie zawsze się to udaje. Wtedy można zwrócić się do banku o kredyt. Jaki kredyt można wziąć na wakacje?

Standardowy kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu tego kredytu zapada bardzo szybko. Do tego pieniądze mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Dlatego też osoby, które nie mają pieniędzy, aby wyjechać na zasłużony odpoczynek mogą zastanowić się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego. Jeśli jeszcze uda im się znaleźć kredyt z Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania wynoszącą 0 procent, to taki kredyt jest dla kredytobiorcy bardzo atrakcyjny.

Kredyt dedykowany

Gdy zbliża się lato w ofercie banków pojawiają się kredyty dedykowane, czyli specjalne kredyty na wakacje. Są to instrumenty finansowe specjalnie przygotowane dla tych klientów, którzy za pieniądze z kredytu chcą wyjechać na wakacje. Zanim jednak zostanie podpisana umowa z bankiem na taki kredyt, trzeba sprawdzić jakie jest jego oprocentowanie. Najlepiej jednak zwrócić uwagę na wysokość wskaźnika RRSO, który uwzględnia wszystkie koszty związane z kredytem. Bardzo często kredyt dedykowany ma niższe oprocentowanie niż standardowy kredyt gotówkowy. Nie jest to jednak regułą. Dlatego też należy sprawdzić, jakie jest RRSO kredytu gotówkowego i kredytu celowego na wakacje. Ten, który ma niższy wskaźnik RRSO jest dla klienta bardziej atrakcyjny.

Za pieniądze z bankowego kredytu można wyjechać zarówno na wypoczynek indywidualny, jak i ten z biurem podróży. W bankach dostępne są zarówno standardowe kredyty gotówkowe, które można przeznaczyć na dowolny cel, jak i kredyty celowe na wakacje. Przed podpisaniem umowy trzeba nie tylko porównać oferty kredytów w poszczególnych bankach, ale także kredyt gotówkowy z celowym. Tylko wtedy można znaleźć kredyt na najbardziej atrakcyjnych warunkach.

Przeczytaj również:

Leave a Reply