Jak działają apteki internetowe?

Jak działają apteki internetowe?

Wysyłkowa sprzedaż leków, suplementów diety, sprzętu medycznego jest z pewnością bardzo wygodną formą ich nabywania. Zakupy w e-aptece można zrobić o każdej porze. Ale jak kupować, aby mieć pewność, że zakupiony lek będzie bezpieczny?

Zezwolenie

Każda apteka, a więc także internetowa powinna mieć zezwolenie wydane przez Państwową Inspekcję Farmaceutyczną. Apteka, która oferuje sprzedaż wyrobów medycznych musi działać w oparciu o aptekę stacjonarną lub punkt apteczny. To w pomieszczeniach apteki stacjonarnej lub punktu aptecznego będą przechowywane w odpowiednich warunkach leki i suplementy diety. Dzięki temu pacjenci, którzy zdecydują się na dokonywanie zakupów w aptece internetowej mają pewność, że otrzymają pełnowartościowy i bezpieczny lek.

Leki na receptę

W aptece internetowej nie kupimy leków na receptę. Można w niej kupić wyłącznie leki bez recepty, suplementy diety, środki higieniczne i opatrunkowe, zdrową żywność, sprzęt medyczny i dermokosmetyki. W wielu aptekach internetowych istnieje jednak możliwość złożenia zamówienia na lek sprzedawany na receptę. Lek trzeba jednak odebrać osobiście w stacjonarnej aptece. Trzeba oczywiście posiadać wystawioną przez lekarza receptę.

Czy kupowanie leków w e-aptece jest bezpieczne?

Kupowanie leków w aptece internetowej, która prowadzi legalną działalność jest całkowicie bezpieczne. W aptekach tych nie są sprzedawane przeterminowane leki czy pochodzące z niewiadomego źródła. Leki są przechowywane w odpowiednich warunkach.

Zalety e-aptek

Przede wszystkim dzięki aptekom internetowym oszczędzamy swój czas. Zakupów dokonujemy siedząc wygodnie w swoim domu w wolnym czasie. Nie tracimy czasu na dojazd – to bardzo ważne dla osób, które mieszkają w miejscowościach, w których nie ma nie tylko apteki, ale także punktu aptecznego. Do tego ceny w aptekach internetowych są bardzo często znacznie niższe niż w stacjonarnych. W aptekach internetowych nie kupimy wprawdzie leków na receptę, ale w wielu z nich możemy je zamówić i odebrać osobiście w tradycyjnej aptece.

Przeczytaj również:

Leave a Reply