Jak kupować leki w aptekach internetowych?

Jak kupować leki w aptekach internetowych?

W Internecie możemy dzisiaj kupić niemal wszystko. Od pewnego czasu działają także internetowe apteki. Jak wygląda w nich sprzedaż leków?

Leki na receptę i bez

W aptece, która prowadzi działalność nie tylko stacjonarną, ale także internetową pacjenci mogą kupić tylko wybraną grupę leków. Zgodnie z obowiązującym prawem farmaceutycznym apteki internetowe mogą sprzedawać wyłącznie leki dostępne bez recepty. W niektórych aptekach internetowych pacjenci mogą za pośrednictwem strony www apteki jedynie zamówić lek wydawany na receptę. Nie zostanie on jednak wysłany, pacjent będzie musiał odebrać go osobiście.

Bezpieczeństwo

Kupowanie leków w aptece internetowej jest bezpieczne. Aby moc sprzedawać leki zgodnie z prawem farmaceutycznym koniecznie konieczne jest założenie apteki stacjonarnej. Większość aptek internetowych w naszym kraju działa właśnie w ten sposób. Apteka, która działa legalnie zamieszcza na swojej stronie internetowej nazwę, adres i pełne dane do kontaktu. Zanim więc zrobimy zakupy w aptece internetowej sprawdźmy informacje zamieszczone na stronie. Naszą czujność powinna wzbudzić apteka, której asortyment jest bardzo ubogi, a dane do kontaktu są bardzo ograniczone. W trosce o swoje zdrowie powinniśmy zrezygnować z zakupów w takiej aptece.

Wygoda

Kupowanie leków bez recepty czy suplementów diety w aptece internetowej ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to bardzo wygodne. Aby kupić potrzebny nam lek nie musimy wychodzić z domu i stać czasem w bardzo długich kolejkach. Na pewno więc oszczędzamy swój czas. Możemy też oszczędzić pieniądze. W wielu aptekach internetowych ceny są bowiem niższe niż w stacjonarnych.

Legalnie działając apteka internetowa to bezpieczny i wygodny sposób kupowania leków. Na stronie apteki internetowej, która działa zgodnie z prawem powinien być podany adres apteki stacjonarnej. Bez oparcia o aptekę stacjonarną apteka internetowa nie może działać legalnie. Leki muszą być bowiem odpowiednio przechowywane i przygotowywane do wysyłki tylko przez farmaceutę.

Przeczytaj również:

Leave a Reply