Jak łagodzić podrażnienia skóry

Jak łagodzić podrażnienia skóry

Łuszczyca i AZS to dolegliwości skórne, które dotyczą zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Obydwie choroby mają podłoże autoimmunologiczne, dlatego też wymagają odpowiedniego leczenia. Ważnym czynnikiem są także preparaty kosmetyczne, w szczególności krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę, który delikatnie natłuszcza i nawilża zmienioną chorobowo skórę.

Objawy AZS i łuszczycy

Łuszczyca to choroba, która towarzyszy człowiekowi praktycznie przez całe życie. Co ważniejsze, zmiany chorobowe pojawiają się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie i poważnie potrafią utrudnić codzienne funkcjonowanie.

O istnieniu łuszczycy świadczą przede wszystkim pojawiające się na skórze szorstkie zmiany o charakterze grudkowanym, charakteryzujące się srebrną łuską. Zmiany chorobowe najczęściej są zlokalizowane w okolicach łokci, kolan, dłoni, stóp i pleców, a także na owłosionej skórze głowy. Łuszczycy może towarzyszyć nieprzyjemny i uciążliwy świąd, choć zdarzają się zmiany chorobowe, w których przypadku świądu nie ma.

Swędzące krosty, przesuszona, pękająca i nierzadko krwawiąca skóra to cecha atopowego zapalenia skóry. Warto podkreślić, że w sytuacji, gdy choroba uaktywni się w wielu niemowlęcym lub we wczesnym dzieciństwie, istnieje szansa na to, że choroba zniknie w okresie dojrzewania.

Pielęgnacja skóry z AZS i łuszczycą

 

Bardzo ważnym czynnikiem, poza farmaceutykami oraz odpowiednią dietą, są kosmetyki stosowane przez osoby zmagające się z atopowym zapaleniem skóry oraz łuszczycą. W aptekach znaleźć można wiele alternatywnych propozycji, dzięki czemu wybór optymalnego rozwiązania nie powinien stanowić problemu.

Należy pamiętać, że w przypadku zmian skórnych bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry, dlatego też należy stosować preparaty, które delikatne natłuszczą i nawilżą zmienioną chorobowo skórę, zapewniając jej odpowiednie odżywienie. Ważnym preparatem kosmetycznym jest krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę, charakteryzujący się delikatną konsystencją i doskonałymi właściwościami leczniczo-kosmetycznymi.

Krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę warto dopełnić odpowiednią dietą oraz suplementami, ważne jest także spożywanie dużych ilości niegazowanej wody mineralnej.

Przeczytaj również:

Leave a Reply