Jak maca może wpływać na nasze zdrowie?

Jak maca może wpływać na nasze zdrowie?

Pochodząca z Ameryki Łacińskiej maca wyrasta z ziemi, a jej wygląd budzi skojarzenia z naszą swojską rzodkiewką. Sama roślina należy jednak do rodziny kapustowatych, tak samo, jak choćby rzepak oraz gorczyca. Jej popularność w Polsce to zjawisko charakterystyczne przede wszystkim dla kilku ostatnich lat. Nie można jednak nie zauważyć tego, że w górskich regionach Ameryki Południowej wykorzystuje się ją już od stuleci. Zwykle zwraca się uwagę na to, że maca może korzystnie wpływać na potencję, warto jednak podkreślić, że nie jest to wcale jedyna jej właściwość zasługująca na uwagę z naszej strony.

Prosty sposób na problemy z potencją

Problemy z potencją nie mają jednego tylko źródła, należy więc liczyć się z tym, że maca suplement nie poradzi sobie w każdym przypadku. Bardzo często jednak jego stosowanie okazuje się wybawieniem dla osób zastanawiających się nad tym, jak walczyć z problemami w sypialni. Maca nie wpływa na poziom hormonów płciowych w męskiej krwi, poprawia jednak zarówno produkcję spermy, jak i ruchliwość samych plemników. Nic więc dziwnego, że często można usłyszeć o niezawodności tej rośliny także wśród par starających się o dziecko. Naukowcy coraz częściej zwracają zresztą uwagę na to, że trudno nawet mówić w jej przypadku o fenomenie. Korzeń maca jest bogatym źródłem białka, a tym samym zaopatruje organizm również w argininę. To właśnie ona jest głównym składnikiem białka znajdującego się w płynie nasiennym, nie zaskakuje więc to, że jakość życia seksualnego może się poprawić.

Jak korzeń macy wzbogaca organizm

Maca jako suplement polecana jest nie tylko tym osobom, które szukają sposobów na rozwiązanie problemów z potencją. Zaopatruje ona ludzki organizm we wszystkie niezbędne mu aminokwasy, co sprawia, że jest polecana także osobom stosującym dietę wegańską i wegetariańską. Maca jest też bogata w błonnik pokarmowy. Pozwala na lepszą niż dotychczas kontrolę nad stanem naszej wagi i sprawia, że walka z pokusą podjadania między posiłkami staje się zdecydowanie łatwiejsza.

Korzeń maca zwraca na siebie uwagę także dlatego, że wzmacnia krążenie krwi w mózgu, co przydaje się podczas intensywnej pracy umysłowej oraz ma działanie energetyzujące. Skutecznie eliminuje zmęczenie i przywraca dobre samopoczucie nawet, gdy jesteśmy zmuszeni do wykonywania naszych obowiązków zawodowych w naprawdę trudnych warunkach. Maca umożliwia też łagodniejsze przejście kobiet przez okres menopauzy eliminując tak przykre objawy, jak choćby napady gorąca oraz wahania nastroju.

Przeczytaj również:

Leave a Reply