Jak sfinansować zakup samochodu?

Jak sfinansować zakup samochodu?

Rozwiązaniem najbardziej optymalnym jest oczywiście zakup samochodu za gotówkę. Na takie rozwiązanie może sobie jednak pozwolić bardzo mało osób. Dlatego dużą popularnością cieszą się kredyty lub pożyczki na samochód.

Jaki kredyt?

Banki przygotowały bardzo szeroką ofertę kredytową. Wśród nich są specjalne kredyty samochodowe, które właściwie nazywane są kredytem motoryzacyjnym z uwagi na to, że środki można przeznaczyć nie tylko na zakup samochodu. Bankowy kredyt motoryzacyjny umożliwia także zakup:

  • quada;
  • motocykla;
  • łodzi motorowej;
  • przyczepy kempingowej;
  • traktora;

Kredyt samochodowy można zaciągnąć nie tylko w bankach komercyjnych. Niektóre marki motoryzacyjne mają własne banki, które specjalizują się wyłącznie w udzielaniu kredytów na zakup samochodu. Kredyty zarówno w bankach komercyjnych, jak również te w instytucjach finansowych będących własnością danej marki wyróżniają się bardzo korzystnym oprocentowaniem. Zaletą pożyczki z autobanku jest między innymi długi okres kredytowania. Auto na kredyt można kupić także w komisie. Środki z kredytu można więc przeznaczyć nie tylko na zakup nowego, ale także używanego pojazdu.

Inne możliwości kredytowania samochodu

Pożyczkę na samochód można zaciągnąć także w instytucji pożyczkowej. Wiele z nich oferuje warunki bardziej korzystne niż banki komercyjne. Ale w przypadku pożyczki z instytucji pożyczkowej trzeba bardzo uważnie zastanowić się nad swoim możliwościami finansowymi. Należy w tym miejscu podkreślić, że pożyczki na zakup samochodu, których udzielają instytucje pożyczkowe nie są tym samym, co popularne chwilówki. Często są one nazywane motopożyczkami. Pożyczka udzielana na zakup samochodu zawsze jest zabezpieczana przez sporządzenie umowy przewłaszczenia. Oznacza to, że do chwili spłacenia ostatniej raty realnym właścicielem samochodu jest firma pożyczkowa. Formalności z przyznaniem pożyczki na samochód w instytucjach pożyczkowych są mniej skomplikowane niż w bankach, przebiegają więc szybciej.

Zarówno bankowy kredyt, jak i pożyczka na samochód mają swoje wady i zalety.

Przeczytaj również:

Leave a Reply