Jak wyposażyć swoją domową minisiłownię?

Jak wyposażyć swoją domową minisiłownię?

Cenisz sobie aktywny tryb życia a może przeciwnie, masz poczucie, że zaniedbujesz formę i zdrowie i chcesz coś z tym zrobić? Trening w domu byłby dla ciebie doskonałym uzupełnieniem regularnych wizyt w siłowni lub w klubie fitness? A może jest odwrotnie, masz na przykład małe dziecko i trening domowy jest jedyną dostępną alternatywą w najbliższym czasie?

W każdym razie myślisz o stworzeniu minisiłowni w domu ale nie bardzo wiesz jak się do tego zabrać by odpowiednio skompletować sprzęt kulturystyczny, nie wydać fortuny ale też mieć wszystkie niezbędne elementy treningu zapewnione. Wbrew pozorom to nie jest takie trudne.

Siły na zamiary, czyli ile mamy miejsca i jakie fundusze?

Zanim z entuzjazmem przystąpisz do przeglądania katalogów w których prezentowany jest sprzęt kulturystyczny zastanów się ile masz miejsca. Oczywiście jeśli dysponujesz sporym pokojem lub garażem sprawa jest prosta. Gorzej gdy masz bardzo ograniczoną przestrzeń. W wersji kiedy mamy do dyspozycji mało miejsca należy stawiać na niezbędny sprzęt do treningu siłowego. Musi więc to być ławka z regulacją skosu i stojakami oraz gryfy z obciążeniem i hantle. To absolutne minimum jeśli myślimy o treningu kulturystycznym. Niewiele miejsca zajmie także montowany do framugi drążek do podciągania. To też wersja najbardziej ekonomiczna, której budżet zamknie się w kwocie kilkuset złotych.

Kiedy możemy trochę poszaleć

Jeśli dysponujesz większym lokum i pokaźniejszym budżetem pomyśl o komforcie treningów i koniecznie wyposaż pomieszczenie w odpowiednią wykładzinę oraz lustra przynajmniej na jednej ścianie. Ponad to zadbaj o uzupełnienie podstawowego sprzętu o wyciągi do treningu pleców, dodatkowe ławeczki na przykład do brzuszków czy też modlitewnik oraz koniecznie zainwestuj w jakiś sprzęt do treningu aerobowego, cardio. Wybierz swój ulubiony. Najprostszym i najtańszym zakupem będzie rower stacjonarny, ale masz do dyspozycji także bieżnie, wiosła, orbitreki itd. Wszystko zależy od twoich osobistych preferencji oraz potrzeb.

Sprawdź ofertę sklepu Omega-Fitness

Przeczytaj również:

Leave a Reply