Sport i dieta

Jaką dietę wybrać

Nie uda się osiągnąć dobrych i długotrwałych efektów odchudzania jeśli tylko będziesz stosować się do rygoru spożywanych kalorii i produktów. Odchudzanie musi zawsze być połączone z ruchem. Najlepiej jeżeli już będą to regularne treningi przykładowo. jogging, fitness, siłownia. Niemniej jednak jeżeli już taka forma ćwiczeń Inni ludzie nie odpowiada to trzeba poszukać sobie innej aktywności fizycznej, która będzie Inni ludzie sprawiać frajdę.

Ma możliwość być to przykładowo. pływanie, praca w ogródku czy nawet spacery z psem. Najbardziej istotne jest to by urozmaicić sobie ćwiczenia, tak by zmuszać do pracy wszystkie nasze mięśnie. Tycie bardzo często jest spowodowane przez szybkie jedzenie. Dzieje się to dlatego, że informacja z żołądka o tym że jest już pełny dociera z opóźnieniem. Dlatego też przy szybkim jedzeniu naszemu organizmowi dostarczamy więcej kalorii niż potrzebuje i nadmiar jest odkładany w postaci tłuszczu.

Słodycze

JabłkaKolejnym wrogiem odchudzania są słodycze. Trzeba kategorycznie ograniczyć do minimum ilości spożywanych słodyczy jeśli chcemy posiadać smukłą sylwetkę. Jednakowo jest z chipsami, popcornem, i innymi chemicznie przetwarzanymi łakociami. Spożywanie takich produktów nie pomoże nam się odchudzić niemniej jednak również są one dla nas niezdrowe. Dużo lepiej w przypadku gdy posiadamy ochotę na przekąskę zjeść sobie jakiś owoc czy także jogurt. Trzeba spożywać regularnie posiłki. Powinno ich być jak najwięcej – najlepiej 5 razy dziennie. Przy tak częstym jedzeniu unikniesz uczucia głodu i przez to mniej zjesz. Ważnym elementem odchudzania jest spożywanie dużych ilości płynów.

Woda

OwocePowinno być to 2 litry dziennie. Umożliwia to na wypłukiwaniu z organizmu toksyn a również działa na przemianę materii. Najlepiej jak to będą naturalne soki warzywne albo owocowe. Najlepiej wybierać soki ze świeżych owoców bez dodatków a unikać napoi gazowanych, które zawierają konserwanty , a oprócz tego cukry. Równie genialna do picia jest herbata zielona. Jeżeli uważasz, że ważysz za dużo i chcesz poprawić nie tylko sylwetkę ale i samopoczucie zdecydowanie wybierz odpowiednią dietę która pozwoli Ci czuć się komfortowo w każdej sytuacji i nie zaważy na twoim zdrowiu.

Przeczytaj również:

Leave a Reply