Jaką polisę na życie wybrać: ochronną czy inwestycyjną?

Jaką polisę na życie wybrać: ochronną czy inwestycyjną?

Najczęściej wykupowane polisy na życie zapewniają ochronę bliskim osobom po śmierci ubezpieczonego. Ale na rynku dostępne są dzisiaj także polisy, które umożliwiają inwestowanie pieniędzy i oszczędzanie. Pozwalają one na skuteczne zgromadzenie oszczędności na przyszłość. W związku z szerszą ofertą wiele osób planujących wykupienie polisy na życie zadaje sobie pytanie: jaki rodzaj polisy wybrać?

Nie wszyscy, którzy zdecydują się na wykupienie ubezpieczenia na życie stawiają wyłącznie na ochronę zdrowia i życia. W życiu każdego z nas są takie chwile, kiedy oszczędzanie jest ważniejsze. Obecnie oferowane na rynku polisy na życie dają nam taką możliwość.

Dzięki polisie na życie można oszczędzać na różne sposoby

Wśród ubezpieczeń są polisy na życie i dożycie. Zapewniają one wypłatę świadczenia osobom bliski po naszej śmierci, ale nie tylko. My sami otrzymamy środki zgromadzone na polisie, kiedy dożyjemy określonego w umowie wieku. Dość interesująco prezentuje się oferta ubezpieczeń złożonych z funduszu kapitałowego. W przypadku jednak tych polis zapewniają one tylko minimalną ochronę zdrowia i życia.

Oferowane przez zakłady ubezpieczeń polisy na życie różnią się między sobą między innymi funkcjami, które pełnią. Ale powinniśmy pamiętać, że to od nas samych zależy, jak część składki zostanie przekazana na ochronę życia i zdrowia, a jaka zostanie przekazana w celu gromadzenia kapitału na przyszłość. Na pewno, jeśli decyzję o wykupieniu polisy podejmiemy dość wcześnie, tym więcej na niej zyskamy.

Podjęcie decyzji, jaką część środków przeznaczymy na ochronę zdrowia i życia jest bardzo ważne i trudne

Trzeba się na tym bardzo poważnie zastanowić. Podejmując decyzję musimy wziąć wszystkie argumenty za, ale pamiętać także o argumentach przeciw. Jeśli podjęcie decyzji jest dla nas zbyt trudne, możemy poradzić się doradcy ubezpieczeniowego. Pomoże on wybrać nam polisę, która będzie uwzględniała nasze oczekiwania i potrzeby. Pamiętajmy, że kupując polisę zwiążemy się z ubezpieczycielem na długo, musimy więc wybrać dobrą polisę.

Przeczytaj również:

Leave a Reply