Jaki kredyt będzie najlepszy na wakacje?

Jaki kredyt będzie najlepszy na wakacje?

Zgromadzenie oszczędności, które pozwolą wyjechać na wymarzone wakacje może być dla wielu osób bardzo trudne. Osoby te nie muszą jednak rezygnować ze swoich planów lub odkładać ich do czasu, aż uda im się zgromadzić odpowiednie fundusze. W ofertach banków można znaleźć bardzo różne propozycje kredytów. Zdecydowanie najlepszym kredytem na wakacje jest kredyt gotówkowy. Dlaczego właśnie ten?

Zalety kredytu gotówkowego

Zaletą kredytu gotówkowego jest to, że pożyczone od banku pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby z środków z tego kredytu opłacić pobyt w domu wczasowym albo pensjonacie lub wykupić wymarzone wczasy w biurze podróży. Kredyt gotówkowy można przeznaczyć również na zakup niezbędnego na wakacjach sprzętu sportowego. Możemy za niego kupić na przykład rowery dla całej rodziny. Spłatę kredytu gotówkowego można rozłożyć na kilka lat, dzięki temu miesięczne raty nie będą zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Inne oferty banków

Decydując się na kredyt na wakacje uważajmy na propozycje banków. Gdy zbliża się pora wakacyjnych wyjazdów w wielu z nich pojawiają się specjalne oferty kredytów wakacyjnych. Trzeba przyjrzeć się im bardzo uważnie, gdyż bardzo często wbrew kuszącym reklamom, taki kredyt jest droższy niż standardowy kredyt gotówkowy. Porównajmy więc całkowity koszt obu tych kredytów. Najłatwiej to zrobić pytając urzędnika bankowego, jaka jest Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania w przypadku standardowego kredytu gotówkowego i specjalnego kredytu na wakacje. Jeżeli w przypadku obu rodzajów kredytów RRSO wynosi 0 procent (można takie oferty znaleźć coraz częściej), to oba kosztują mało. Bardzo często specjalny kredyt na wakacje można załatwić za pośrednictwem biura podróży.

Niezależnie od tego, czy planujemy zwykły kredyt gotówkowy czy specjalny kredyt na wakacje pamiętajmy, że decyzja banku uzależniona jest od naszej zdolności kredytowej. Ile i czy w ogóle bank pożyczy nam pieniądze zależy od naszych dochodów.

Przeczytaj również:

Leave a Reply