Jaki kredyt na samochód?

Jaki kredyt na samochód?

Samochód można kupić za środki z przyznanego przez bank kredytu gotówkowego. Nie jest to jednak rozwiązanie najbardziej korzystne. O wiele lepiej opłaca się specjalny bankowy kredyt samochodowy lub pożyczka w instytucji finansowej, która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek na zakup samochodu.

Pożyczka z instytucji finansowej

Pożyczki przyznawane są osobom, które ukończyły 21 lat. W instytucjach tych można ubiegać się  różną kwotę pożyczki, najniższa suma to 2.500 złotych. Minimalny okres kredytowania wynosi 6 miesięcy. Ale pożyczkę można wziąć także na dłużej, z reguły jest to 48 miesięcy. Proces przyznawania pożyczek na samochód przebiega wyjątkowo szybko. Wstępna decyzja o przyznaniu pożyczki zapada w ciągu kilku minut. Także wypłata pożyczonych środków następuje bardzo szybko, najczęściej są one na koncie pożyczkobiorcy już po upływie 24 godzin od podpisania umowy. Pożyczka na samochód jest rozwiązaniem dla osób, którym bank odmówił przyznania kredytu. W przypadku pożyczki na samochód należy mieć wkład własny. Instytucje te mogą sfinansować nawet 65 procent wartości kupowanego samochodu, wkład własny nie w każdym więc przypadku musi być bardzo wysoki. Wszystko zależy od tego, ile warto jest samochód, który pożyczkobiorca zamierza nabyć za pożyczone pieniądze.

 

Kredyt z banku

Specjalny kredyt samochodowy ma niższe oprocentowanie niż kredyt gotówkowy. Zabezpieczeniem kredytu jest ustanowiony zastaw rejestrowy. Za kredyt samochodowy można kupić nie tylko nowy, ale także używany samochód. Co więcej, środki z kredytu można przeznaczyć także na zakup innych pojazdów, nie tylko aut osobowych.

Kredyt samochodowy z banku oznacza mnóstwo formalności. Na taki kredyt nie wszyscy klienci mogą liczyć. Rozwiązaniem może się okazać pożyczka na samochód z instytucji pożyczkowej. Minimum formalności to największy plus takiego rozwiązania. Wstępna decyzja o przyznaniu pożyczki zapada w ciągu kilku minut. Do tego wiele instytucji finansowych nie sprawdza historii kredytowej swoich klientów.

Przeczytaj również:

Leave a Reply