Jaki kredyt na wakacje?

Jaki kredyt na wakacje?

Jesteśmy społeczeństwem coraz bardziej zamożnym. Wciąż jednak są osoby, które nie są w stanie systematycznie odkładać niewielkich kwot na wakacyjny wyjazd. To właśnie naprzeciw potrzebom takich osób wychodzą banki ze swoją ofertą kredytową. Jaki kredyt na wakacje jest najbardziej atrakcyjny?

Możliwości sfinansowania wyjazdu na wakacje jest przynajmniej kilka. Osoby, które posiadają kartę kredytową mogą opłacić wypoczynek przy jej pomocy. Taka opcja będzie jednak korzystna pod jednym warunkiem: zadłużenie na karcie kredytowej należy spłacić w tak zwanym bezodsetkowym okresie. Oznacza to, że oddają pieniądze oddamy tylko tyle, ile wykorzystaliśmy – bank nie doliczy odsetek. Oczywiście, aby opłacenie wczasów czy zagranicznej wycieczki kartą kredytową było możliwe, linia kredytowa udostępniona przez bank musi być dość wysoka. Inne rozwiązanie to podwyższenie przed wakacjami limitu udostępnionego przez bank w ramach kredytu odnawialnego w koncie osobistym.

Rozwiązaniem wybieranym stosunkowo często jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. To rozwiązanie, które ma wiele zalet. Aby go otrzymać nie trzeba mieć bardzo wysokich dochodów, ważne, aby wpływy były udokumentowane i regularne. Kredyt gotówkowy jest dostępny dla osób pracujących na umowę o pracę, emerytów i rencistów. Decydując się na kredyt z banku warto też zainteresować się kredytem celowym. To oferta kredytów wakacyjnych przygotowana specjalnie z myślą o osobach, które nie chcą rezygnować z wyjazdu, a nie mają wolnej gotówki.

W przypadku kredytu gotówkowego lub na wakacje koniecznie trzeba porównać propozycje przynajmniej kilku banków. W okresie wakacyjnym wiele banków kusi przyszłych kredytobiorców licznymi promocjami. Nie każda z nich po bliższym przyjrzeniu się jest naprawdę atrakcyjna. Warto o tym pamiętać i nie podpisywać umowy w pierwszym lepszym oddziale banku, który napotkamy na swojej drodze. Dodatkowe koszty (często, aby dostać kredyt trzeba wykupić ubezpieczenie) i różnice w oprocentowaniu w poszczególnych bankach sprawią, że pozornie tani kredyt w rzeczywistości jest bardzo drogi.

Przeczytaj również:

Leave a Reply