Kilka faktów o kartach kredytowych

Kilka faktów o kartach kredytowych

Banki oferują swoim klientom cały szereg rozmaitych produktów. Wśród nich na uwagę zasługują karty kredytowe, których popularność jest naprawdę ogromna. Sięgają po nie osoby w bardzo różnym wieku i o różnej sytuacji finansowej. Na kartę kredytową warto się zdecydować. Należy jednak pamiętać, że nakłada ona na nas obowiązek racjonalnego gospodarowania pieniędzmi. W przeciwnym razie stanie się problemem szybciej niż nam się wydaje.

Karta kredytowa nie jest kartą debetową. Oznacza to, że posługując się nią, płacimy pieniędzmi, których nie posiadamy. Prędzej czy później będziemy w związku z tym zobowiązani do ich oddania. Co więcej, po zakończeniu okresu bezodsetkowego (oferuje go większość banków) zwrócić musimy nie tylko pożyczone pieniądze, ale również naliczone od wydanej kwoty odsetki. Warto jednak podkreślić, że karta kredytowa jest naprawdę korzystnym kredytem, który warto rozważyć.

Kartą kredytową zapłacimy wszędzie tam, gdzie płacić można zwykłą kartą debetową. Jeśli robimy codzienne zakupy, możemy wykorzystać kartę kredytową. Podobnie wówczas, gdy chcemy uregulować rachunek w restauracji czy zapłacić za tankowanie samochodu na stacji benzynowej. To my decydujemy, kiedy sięgniemy po kartę. Co jednak ważne, liczy się tu rozsądek i odpowiedzialność. Nieograniczone korzystanie z karty kredytowej może skutkować w niedalekiej przyszłości poważnymi kłopotami finansowymi, z których wyjść może być naprawdę bardzo trudno. Karta kredytowa powinna być traktowana jako coś dodatkowego, po co sięgamy stosunkowo rzadko. Nigdy nie należy traktować jej jako namiastki pieniędzy.

Karta kredytowa jest produktem niezależnym od innych usług bankowych. Aby więc ją otrzymać, nie musimy najpierw zakładać konta w banku. Warto o tym pamiętać. Kartę kredytową może nam wydać zupełnie inny bank niż ten, z którego usług korzystamy na co dzień. Zanim więc podpiszemy umowę na kartę kredytową, warto zapoznać się z ofertą przynajmniej kilku placówek bankowych. Pozwoli to na wybranie najbardziej korzystnych warunków.

Przeczytaj również:

Leave a Reply