Kilka faktów o kartach kredytowych

Kilka faktów o kartach kredytowych

Karty kredytowe cieszą się ogromną popularnością. Coraz więcej osób docenia wygodę korzystania z nich. Zanim jednak i my zdecydujemy się na kartę kredytową, warto poznać je nieco bliżej. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań.

Aby mieć kartę kredytową, nie musimy posiadać w banku konta. Mało kto jest świadomy tego, że karta kredytowa jest produktem całkowicie niezależnym i nie ma związku z innymi produktami oferowanymi przez bank. Tym różni się od karty debetowej, która zawsze przypisana jest do konkretnego konta. Aby korzystać z karty kredytowej, wcale nie musimy nawet dysponować pieniędzmi, które planujemy wydać. Należy jednak pamiętać, że prędzej czy później pieniądze te trzeba będzie zwrócić. Podczas podpisywania umowy z bankiem bardzo dokładnie zostają ustalone zasady dotyczące właśnie spłacania zadłużenia z karty kredytowej.

Korzystanie z pieniędzy, których tak naprawdę nie mamy to dla wielu osób największa zaleta kart kredytowych. Należy jednak pamiętać, że brak rozsądku może doprowadzić do poważnych problemów finansowych, z których wyjście nie będzie łatwe.

Jeśli potrzebne są nam pieniądze, karta kredytowa może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Wiele banków oferuje bowiem swoim klientom tak zwany okres bezodsetkowy. Oznacza to, że przez określony w umowie czas bank nie naliczy odsetek od pożyczonych nam pieniędzy. Może więc okazać się, że karta kredytowa to najtańszy kredyt dostępny w danym momencie na rynku. Co więcej, wiele banków kusi swoich klientów atrakcyjnymi rabatami i programami lojalnościowymi.

Wystarczy spłacać zadłużenie na karcie kredytowej na czas, aby korzystnie wpłynąć na swoją historię kredytową. Biuro Informacji Kredytowej zbiera bowiem informacje na temat wszystkich operacji finansowych, które podejmujemy. Kryje się tu jednak pułapka: brak terminowości może przyczynić się do drastycznego pogorszenia historii kredytowej.

Karta kredytowa to dobre rozwiązanie, które sprawdzi się jednak wyłącznie w przypadku osób rozsądnych i umiejących gospodarować pieniędzmi. Nie jest to sposób na spłatę dotychczasowego zadłużenia.

Przeczytaj również:

Leave a Reply