Kategoria: Kosmetyki

Idealna pomadka dla każdej kobiety

Idealna pomadka dla każdej kobiety

Szminka jest bardzo ważnym elementem wyposażenia kosmetyczki każdej kobiety, dlatego warto o niej pamiętać i szukać czegoś odpowiedniego, co będzie spełniało oczekiwania kobiety. Na rynku znajdziemy wiele firm, które wprowadzają do sprzedaży pomadki, ich odcienie są zróżnicowane, każda kobieta ma okazję szukać dla siebie interesującego produktu.

Read More „Idealna pomadka dla każdej kobiety”
Pędzle do oczu - podstawowe rodzaje

Pędzle do oczu – podstawowe rodzaje

Pędzle do wykonywania makijażu oczu to jedne z podstawowych akcesoriów w kobiecej kosmetyczce – wszak trudno sobie wyobrazić precyzyjne nałożenie cieni, brokatu, kreski lub eyelinera bez profesjonalnego przyrządu. Sam dobór odpowiedniego pędzla (bądź pędzli) zależy od rodzaju wykonywanego makijażu, gdyż każdy z nich służy do czegoś innego. Najpopularniejsze pędzle do oczu można podzielić na kilka podstawowych grup.

Read More „Pędzle do oczu – podstawowe rodzaje”

Puszek, gąbka czy pędzle do pudru – czym najlepiej go nakładać?

Nakładanie pudru jest pozornie prozaiczną czynnością, którą wykonujemy za każdym razem, gdy nakładamy makijaż. Warto jednak zatrzymać się i zastanowić… czy robimy to dobrze? A przede wszystkim, jakiego używamy narzędzia, by osiągnąć swój założony i zamierzony efekt? Pędzle do pudru to najbardziej profesjonalna z opcji, choć w domowym zaciszu równie często stosuje się tradycyjne puszki czy rynkową nowość – gęste, uniwersalne gąbeczki. Jak wypadają obie te opcje w zestawieniu z dobrym pędzlem?

Pędzle do pudru – precyzja i wprawa

Pędzle to narzędzie najczęściej polecane przez profesjonalnych makijażystów. Z jakiego powodu? Dobrze dobrane pędzle do pudru to gwarancja świetnych efektów – pod warunkiem regularnej praktyki. Poszczególne modele różnią się rodzajem włosia (naturalne lub syntetyczne, które może dziś być tak dobre, jak naturalne), kształtem oraz wielkością.

Wśród pędzli do pudru można wyróżnić:

pędzle do pudru płynnego (podkładu),pędzle ścięte na płasko, do pudru mineralnegopędzle okrągłe, do produktów sypkich.

Gąbki typu „beauty blender” kontra pędzel do pudru

Bardzo popularną nowością są gęste, elastyczne gąbeczki typu „beauty blender”. Z pewnością z ich wykorzystaniem można nałożyć puder tak, by pokrył skórę. Trudno jest jednak dotrzeć do takich miejsc, jak kąciki oczu, płatki uszu czy zagłębienia przy linii żuchwy. Odpowiednie pędzle do pudru o wiele lepiej zadbają o to, by efekt był naturalny. Pozwalają dotrzeć w trudno dostępne miejsca i odpowiednio odmierzyć ilość nałożonego pudru – od „wgniatania” go w miejsca ze skłonnością do świecenia, aż po „lekkie muśnięcia” tam, gdzie zachodzi potrzeba konturowania.

Pędzel do pudru czy klasyczny puszek?

Warunkiem odpowiedniego wykorzystania puszku do pudru jest technika – nie pocieranie nim skóry, a wklepywanie, czy wciskanie w nią produktu. Puszki nadają się jedynie do pudrów sypkich i prasowanych. Są wygodne, jeśli zachodzi potrzeba poprawienia makijażu poza domem. Warto jednak zwrócić uwagę, by istniała możliwość ich prania – w przeciwnym razie będą niehigieniczne. Wciąż nie są też równie precyzyjne, jak pędzle.

Ekologia modnym stylem życia - wybieraj kosmetyki ekologiczne!

Ekologia modnym stylem życia – wybieraj kosmetyki ekologiczne!

Poszanowanie dla otaczającej nas natury, pokora przed jej siłami oraz chęć ochrony czystego środowiska dla kolejnych pokoleń – takie idee przyświecają ekologom i wszystkim osobom, które chcą żyć w zgodzie z zasadami ekologii. Trzeba powiedzieć, że ekologia nie jest już tylko jakąś niszową ideą, ale coraz częściej staje się modnym stylem życia, stosowanym przez miliony ludzi na całym świecie. Zamiłowanie do ekologii uzasadnia wykorzystywanie na co dzień kosmetyków ekologicznych. Jak je rozpoznać na sklepowych półkach?

Read More „Ekologia modnym stylem życia – wybieraj kosmetyki ekologiczne!”

Jak łagodzić podrażnienia skóry

Jak łagodzić podrażnienia skóry

Łuszczyca i AZS to dolegliwości skórne, które dotyczą zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Obydwie choroby mają podłoże autoimmunologiczne, dlatego też wymagają odpowiedniego leczenia. Ważnym czynnikiem są także preparaty kosmetyczne, w szczególności krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę, który delikatnie natłuszcza i nawilża zmienioną chorobowo skórę.

Read More „Jak łagodzić podrażnienia skóry”

Naturalny krem pod oczy – jakie warto stosować?

Naturalny krem pod oczy – jakie warto stosować?

Kosmetyki naturalne zdobyły szturmem serca kobiet i mężczyzn na całym świecie! Żyjemy coraz bardziej świadomie, dbając o środowisko naturalne i starając się żyć w zgodzie z nim. Coraz mocniej zdajemy sobie też sprawę, że chemia dodawana do produktów żywnościowych i kosmetyków przenika do naszego organizmu, i nie zawsze dobrze na niego wpływa. Poszukujemy więc wszyscy produktów możliwie jak najbardziej naturalnych – ze sprawdzonych upraw, przygotowanych w odpowiedni sposób i mogących się pochwalić stosowanymi certyfikatami oraz atestami. Używanie tego typu kosmetyków jest szczególnie ważne, gdy chodzi o ochronę delikatnej skóry pod oczami. Ponieważ na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich kosmetyków, warto nieco szerzej o nich opowiedzieć!

Read More „Naturalny krem pod oczy – jakie warto stosować?”

Naturalne balsamy do pielęgnacji ciała

Naturalne balsamy do pielęgnacji ciała

Można śmiało powiedzieć, że jeżeli należysz do grona takich kobiet, które chcą ładniej wyglądać, lepiej się czuć, być świeże, naturalne, wspaniałe pod dosłownie każdym względem, to bez najmniejszego cienia wątpliwości czymś mocno godnym zainteresowania są naturalne balsamy. Mówimy w tym momencie o naturalnych, ekologicznych oraz organicznych balsamach, które są wspaniałe pod dosłownie każdym względem. W dalszej części tekstu pragniemy napisać nieco więcej na temat naturalnych balsamów do ciała… Read More „Naturalne balsamy do pielęgnacji ciała”