Kredyt gotówkowy, czyli kredyt na dowolny cel

Kredyt gotówkowy, czyli kredyt na dowolny cel

Rodzajów bankowych kredytów jest mnóstwo. Jedne z nich nazywane są kredytami celowymi. To kredyty, które wymagają określenia we wniosku kredytowym celu, na który zostaną wydane pieniądze. Dla osób, które nie chcą deklarować, na co zamierzają wydać pożyczone od banku pieniądze przeznaczone zostały kredyty na dowolny cel. W zasadzie taki kredyt na dowolny cel jest tylko jeden. To cieszący się bardzo dużą popularnością kredy gotówkowy. Pieniądze z tego kredytu można wydać dowolnie: na wakacje, remont mieszkania, spłatę długów, zakup mebli czy szkolnej wyprawki dla dzieci.

Kredyt gotówkowy mogą otrzymać wszystkie osoby, które osiągają stały, niekoniecznie wysoki dochód. Źródłem tego dochodu może być umowa o pracę. O przyznanie kredytu gotówkowego mogą ubiegać się także osoby, które pobierają emeryturę albo rentę. Kredyt spłacany jest w miesięcznych ratach. Ich wysokość zależy od okresu kredytowania, ale także od pożyczonej sumy. Jeśli pożyczona kwota jest niewielka, a okres kredytowania maksymalnie długi, to miesięczna rata nie będzie zbyt dużym obciążeniem. Na koszt kredytu gotówkowego składa się jego oprocentowanie oraz pobierana przez bank prowizja. Czasem pojawiają się także koszty dodatkowe związane z koniecznością wykupienia ubezpieczenia. Prowizję bank może doliczyć do rat kredytu, może też zostać pobrana jednorazowo.

Wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć w dowolnym banku. Osoby, które mają konto osobiste nie muszą szukać innego banku. Wszelkie formalności związane z tym kredytem załatwią błyskawicznie w swoim banku. W innym wstępna decyzja kredytowa powinna także zapaść w miarę szybko. Zdarza się jednak, że formalności przeciągają się. Ostateczna decyzja o przyznaniu kredytu zależy od tego, jak wypadnie ocena zdolności kredytowej. Bank może udzielić kredytu w niższej wysokości, ale może też wydać odmowną decyzję.

Po załatwieniu niezbędnych formalności pieniądze wpływają na konto kredytobiorcy bardzo szybko. Jak już wspomniano, można je wydać na dowolny cel. Bank nie będzie tego kontrolował.

Przeczytaj również:

Leave a Reply