Kredyt gotówkowy: gdy nie chcesz tłumaczyć się, na co potrzebujesz pieniędzy

Kredyt gotówkowy: gdy nie chcesz tłumaczyć się, na co potrzebujesz pieniędzy

W przypadku niektórych bankowych kredytów konieczne jest ujawnienie przez przyszłego kredytobiorcę swoich planów związanych ze sfinansowaniem potrzeb zaspokajanych środkami z kredytu. Nie każdemu takie rozwiązanie musi odpowiadać. W ofercie każdego banku znajdują się kredyty gotówkowego, które pozwalają na pożyczenie pieniędzy bez wyjaśniania, na co zostaną one przeznaczone.

Kredyt gotówkowy może zostać wydany na dowolny cel. Bardzo często jednak pracownicy banku pytają, na co kredytobiorca ma zamiar wydać pożyczone pieniądze. Pytanie to jest zadawane nie po to, aby zaspokoić ciekawość pracownika, ale po, aby mógł on lepiej ocenić zdolność kredytową klienta. Finansowanie materialnych potrzeb kredytobiorców (na przykład remontu mieszkania) jest dla banku obarczone mniejszym ryzykiem. Dlatego nie powinniśmy czuć się zaskoczeni, jeśli mimo wszystko bank zapyta na co są nam potrzebne pieniądze.

Składając wniosek o kredyt gotówkowy należy pamiętać, że bank udziela go tylko osobom, które mają stałe i udokumentowane dochody. Osoby, które chcą pożyczyć od banku pieniądze na okres nie przekraczający trzydziestu sześciu miesięcy, jeśli składają wniosek o pożyczenie niewielkiej kwoty, nie muszą do wniosku dołączać zaświadczenia o dochodach. Banki uprościły procedurę przyznawania kredytów gotówkowych i w przypadkach takich jak ten wyżej, wystarczy, gdy kredytobiorca złoży oświadczenie od wysokości uzyskiwanych dochodów. W przypadku pożyczania większych kwot konieczne będzie dołączenie zaświadczenia od pracodawcy o osiąganych zarobkach.

Na koszt kredytu gotówkowego składa się oprocentowanie oraz pobierana przez bank prowizja. Najczęściej oprocentowanie kredytów gotówkowych jest stałe, nie ulega zmianie przez cały okres kredytowania. Maksymalna wysokość prowizji najczęściej wynosi 5 procent. Czasem bank żąda ubezpieczenia kredytu. Ubezpieczenie można wykupić w firmie współpracującej z bankiem, ale można też wybrać inne towarzystwo ubezpieczeniowe. Opcja druga jest często bardziej korzystna.

Przeczytaj również:

Leave a Reply