Kredyt gotówkowy kredytem na dowolny cel

Kredyt gotówkowy kredytem na dowolny cel

Nie wszyscy, którzy potrzebują dodatkowych pieniędzy chcą tłumaczyć się przed pracownikiem banku, na co zamierzają je przeznaczyć. Stąd też zainteresowanie kredytem gotówkowym, który można przeznaczyć na dowolny cel jest bardzo duże.

Kto dostanie kredyt na dowolny cel?

Kredyt gotówkowy może zostać przyznany każdej osobie o stałych dochodach. O kredyt mogą ubiegać się emeryci, renciści i osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Banki zdecydowanie najchętniej udzielają kredytów gotówkowych osobom, które są zatrudnione na umowę zawartą na czas nieokreślony. Nie oznacza to, że w przypadku umowy na czas określony bank zawsze wydaje decyzję odmowną. Ale w tym przypadku okres kredytowania najczęściej nie może być dłuższy niż czas, w którym umowa wygasa. Największe trudności z uzyskaniem kredytu mogą mieć osoby zatrudnione na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Jak wybrać dobry kredyt na dowolny cel?

Na koszt kredytu składa się nie tylko jego oprocentowanie, ale także prowizja banku, a czasem także jego ubezpieczenie. Rzeczywisty koszt kredytu może więc wynieść nawet około 20 procent w skali roku. Jaki to będzie koszt uzależnione jest zarówno od wybranej oferty, okresu na jaki zaciągany jest kredyt, ale też od opłat dodatkowych. Realne koszty pożyczki warto poznać jeszcze przed podpisaniem umowy. Koszt kredytu wyrażony jest w procentach w postaci tak zwanej Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania.

Od czego zależy decyzja banku?

O tym, czy bank przyzna kredyt decyduje zdolność kredytowa. Jest ona wyliczana przez pracownika banku na podstawie dochodów u stałych wydatków. Na stałe wydatki składają się zarówno rachunki za gaz, prąd, telefon, jak też te związane z utrzymaniem samochodu i innymi ewentualnymi zobowiązaniami finansowymi, czyli z zadłużeniem na kartach kredytowych albo debetowych.

Kredyt gotówkowy należy do kredytów na dowolny cel. Pieniądze z tego kredytu można wydać na wycieczkę, remont mieszkania, zwrot długu. Bank nie będzie tego kontrolował przez cały okres kredytowania.a

Przeczytaj również:

Leave a Reply